Lékař mi zjistil infekci v poševní dutině. Nerada bych, aby měl něco i přítel. Kam ho mám objednat na kontrolu?

Chytla jsem jakousi infekci z jezera a někde jsem slyšela, že je možné, aby to muž chytl taky… Kam ho mám poslat na kožní, venerologii, nebo urologii?
Doplňuji: Pro některé rýpaly, ne, není to pohlavní choroba…
Doplňuji 2: všiml si, že má špičku více podrážděnou a bolavou.

Odpovědi
Edison

To chtělo se hned informovat u svého lékaře. Co my tady… A co na to jeho praktik? Ten ho jistě bude umět někam poslat.

Dochy

Pokud by to byla infekce u které je pravděpodobné že se partner nakazí (a nemusí mít příznaky, může se nakazit a zůstat infekční skrytě, což i při předpokládané věrnosti může být problém v tom, že Tě znovu nakazí poté co se vyléčíš) měl by Ti Tvůj lékař podat informace co dál. Jedna z možností je, že předepíše léky i pro partnera.

led

Pokiaľ ste lekárovi pravdivo všetko povedala, mal by on sám rozhodnúť, či váš priateľ tiež potrebuje lekársku prehliadku, alebo nie. Opýtajte sa svojho ošetrujúceho lekára, nie na internete neznámych „humoristov“ a laikov.

orestez

Ne, není nutné. Močová trubice sama odvádí veškeré kvasinky, tedy není možná infekce muže bez toho, aby si ji sám muž nevšiml.

Jiří Bohumil

Obvoďák, nebo přímo na kožní.

ivzez

Podle mne byste se měla řídit pokyby a radami svého lékaře.
Kdyby bylo potřeba přeléčit i partnera, byl by předepsal lék i pro něj.

PS:
Je-li Váš partner svéprávný, zvládne se
v případě potřeby k lékaři objednat sám.

autacek

Nevím kde má tvůj přítel špičku, ale velmi pravděpodobně tě poučil ošetřující lékař.

Také nepíšeš o jakou infekci se jedná, ani jestli se jedná o pohlavně přenosnou věc…

Když si zajde za obvoďákem, nic nezkazí.

dubraro

Dermatovenero­logická ambulance.
Ale napřed se zeptejte svého lékaře, jestli je to potřebné. Ne každá infekce ženských orgánů se může projevit u muže.

siana

Any, tvůj lékař může předepsat léky i pro tvého partnera, pokud se nejedná o pohlavní chorobu, jak píšeš. Během užívání byste měli dodržovat sexuální abstinenci, všecky viditelné klinické projevy by se měly zklidnit. Jinak léčba by spadala nejspíše do kompetence urologa, pokud tam partner dorazí s výsledky, které agens je za příznaky zodpovědné. Předpokládám, že ti gynekolog provedl stěry,které odeslal na mikrobiologické vyšetření.