Avatar uživatele
FikeCZ

Musí být zapsaná v TP lehká přestavba auta? Co na to STK?

Zdravím :)

Jsem majitelem auta Ford Focus 1999 , jde o verzi co nemá blinkry ve světlech ale má je pod světlama , nepočítal sem ,že auto bude jezdit stále tak dobře a nyní zvažuji lehkou úpravu , a to dolů místo blinkrů dat záslepky a světla dát z verze 2004 , měli by sedět co mají již blinkry ve světlech , pokud to bude pasovat.. Musí se to psát v Techničáku? A co na to STK stanice až pojedu dělat ??

Lehká přestavba auta , musí být zapsaná v TP? co na to STK?

Upravil/a: annas

Zajímavá 0 před 3110 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
gecco

Pokud jsou ta světla pro daný typ auta homologována, nikdo nic řešit nebude, do TP se nic zapisovat nebude…
Pokud ne, pak

  • za provozu – musí být správně seřízena
  • STK – technik pravděpodobně nebude nic zjišťovat (homologaci uvidí, ale nebude zkoumat, zda je správná)
  • při nehodě – teoreticky si znalec může této nedovolené úpravy všimnout a pak za tebou může jít i vina za nehodu

Pokud by ses chtěl snad pokusit o schválení individuální přestavby, brzy zjistíš, že si raději koupíš auto nové…
😉

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
anonym

myslím si, že na stk nebude řešit, jestli je máš ve světlech, která jsou homologována. světla tam opravdu budou sedět, jen nebude sedět konektor připojení. sám mám Focuse z roku 2000, což je stejný model jako Tvůj. také jsem chtěl udělat stejnou úpravu blinkry zakytovat a světla s integr.blikačem. chtěl jsem to kvůli dennímu svícení, aby bylo podle vyhlášky a ne jako to mají trdla těsně u sebe atd. teď mám navíc blinkry ve zpětných zrcátkách, tuning. přední a zadní spojler, prahy, laď. výfuk a na stk nikdy nehledal homologaci i když homologované to je zn. Rieger. ani nevím, jak by se to do TP zapisovalo, kdybych to bral podle zapsání kol, kde výrobce vystavuje typový list

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek