FikeCZ

Musí být zapsaná v TP lehká přestavba auta? Co na to STK?

Zdravím :)

Jsem majitelem auta Ford Focus 1999 , jde o verzi co nemá blinkry ve světlech ale má je pod světlama , nepočítal sem ,že auto bude jezdit stále tak dobře a nyní zvažuji lehkou úpravu , a to dolů místo blinkrů dat záslepky a světla dát z verze 2004 , měli by sedět co mají již blinkry ve světlech , pokud to bude pasovat.. Musí se to psát v Techničáku? A co na to STK stanice až pojedu dělat ??

Lehká přestavba auta , musí být zapsaná v TP? co na to STK?

Odpovědi
gecco

Pokud jsou ta světla pro daný typ auta homologována, nikdo nic řešit nebude, do TP se nic zapisovat nebude…
Pokud ne, pak

  • za provozu – musí být správně seřízena
  • STK – technik pravděpodobně nebude nic zjišťovat (homologaci uvidí, ale nebude zkoumat, zda je správná)
  • při nehodě – teoreticky si znalec může této nedovolené úpravy všimnout a pak za tebou může jít i vina za nehodu

Pokud by ses chtěl snad pokusit o schválení individuální přestavby, brzy zjistíš, že si raději koupíš auto nové…
😉

anonym

myslím si, že na stk nebude řešit, jestli je máš ve světlech, která jsou homologována. světla tam opravdu budou sedět, jen nebude sedět konektor připojení. sám mám Focuse z roku 2000, což je stejný model jako Tvůj. také jsem chtěl udělat stejnou úpravu blinkry zakytovat a světla s integr.blikačem. chtěl jsem to kvůli dennímu svícení, aby bylo podle vyhlášky a ne jako to mají trdla těsně u sebe atd. teď mám navíc blinkry ve zpětných zrcátkách, tuning. přední a zadní spojler, prahy, laď. výfuk a na stk nikdy nehledal homologaci i když homologované to je zn. Rieger. ani nevím, jak by se to do TP zapisovalo, kdybych to bral podle zapsání kol, kde výrobce vystavuje typový list