René806

Lehčí maturita na umělecké škole?

Zdravím všechny.
Měl bych na vás takovou otázku. Mám kamarádku, která jde na střední uměleckou školu v Českém Krumlově a ona tvrdí, že maturita na té škole je lehčí a že se to dá zvládnout úplně v klidu. Podle mě je to ale hloupost, vždyť maturity by měly být na všech středních školách stejné, pokud se nemýlím. :D A další taková zvláštnost je, že na tý školy je matematika jenom první dva ročníky a to mě úpřímně dost zaskočilo. :D Takže bych vás všechny prosím, aby jste mi objasnili, jak je ta maturita na té umělecké škole. :D
Děkuji. :D

Nejlepší odpověď
annas

Maturita má dvě části.

1. Státní celostátní maturita na uměleckých školách se nebude psát z matematiky.
Jinak pro ostatní předměty je maturita stejná jako na ostatních školách – český jazyk a cizí jazyk.

Témata jsou shodná pro celou republiku.

2. Požadavky na školní maturitu z českého a cizího jazyka záleží na nárocích vyučujíích. Tato maturita je na každé škole jiná, pokud jde nejen o nároky učitelů, ale i o témata.

Profilové předměty jsou na každé škole jiné, takže to musí kamarádka vědět sam.

Další odpovědi
Kepler

I kdyby maturitní otázky byly stejné na všech školách tohoto typu (jako že asi nejsou – jen moje domněnka), pak se může na jednotlivých školách lišit pedagogický sbor svými nároky. Takže určitě může být maturita někde snadnější. To, že matematika tam není důležitý předmět, mě vůbec nepřekvapuje. Umělecké školy a umělci nic materialistického a nezbytného pro život nevyrábějí. To uměl už jeskynní člověk.