„Láska je větší než příval slov. O lásce se nediskutuje. Láska je.“ Platí tento citát i v dnešní době?

„Láska je větší než příval slov. O lásce se nediskutuje. Láska je.“ Platí tento citát i v dnešní době? Nemyslíte, že se přece jenom o lásce dnes diskutuje?

Autor: Antoine de Saint-Exupéry
Zdroj: https://citaty­.net/autori/an­toine-de-saint-exupery/
Zdroj obrázku: https://pixaba­y.com/cs/photos/srdce-z%C3%A1mek-visac%C3%AD-z%C3%A1mek-plot-268151/

Nejlepší odpověď
annas

Mám ještě v sešitku citáty malého prince. Některé si pamatuji

Určitě jde v současnosti j o iné pojetí lásky, než měl na mysli malý princ. Myslím si, že dost často vyhrává láska k penězům, rozum vítězí na srdcem. takže rozhoduje vnější krása, nikoliv ta vnitřní.

" Správně vidíme jenom srdcem. To, co je důležité, je očím neviditelné.„

jak řekla liška: . "Stáváš se navždy zodpovědným za to, cos k sobě připoutal. Jsi zodpovědný za svou růži.“ samozřejmě jde o nadsázku.

Další odpovědi
hapiky

„Láska je silnější než já“. Toť text ze skvělé písně od J. Schelingera.

Kepler

Ano, platí. Stejně tak jako pro nenávist, přátelství, smrt a narození po tom všem.

aliendrone

Gmm, všimni si, že platí zajímavá úměra – čím více má někdo plnou držku lásky, tím VĚTŠÍ a ODPORNĚJŠÍ to je prolhané prase. ;) A je fuk, jestli to jsou spolky (třeba církve) nebo jednotlivci (kupříkladu Vašík Pašík). :)

My samozřejmě známe tu dnešní „SPRÁVNOU lásku“ a není proto třeba o ní diskutovat, jelikož > https://youtu­.be/8BMhiU4Mqu­I?t=198 ! ;) :D :D

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Ametyst

Hapiky: Ptají se lidé- to je krásná písnička.