hubickova

LASAGNE – jak na ně

Ještě jsem tohle jídlo nikdy nedělala a tak brouzdám po netu a porovnávám recepty.Tak by mně zajímalo,jestli do lasagní bešamelovou omáčku a nebo ne.Někde je a někde není.Takové ty správné italské – jakpak se dělají?Děkuji za tip na oběd.

Nejlepší odpověď
annas

Záleží totiž na tom, zda máte čerstvé lasaně nebo lasaně, které se musí před použitím předvařit nebo třetí druh – mohou se použít přímo.

Pro začátečníky: V diskuzi jsou uvedeny i zkušenosti.

http://www.la­buznik.cz/recep­t/lasagne-pro-uplne-zacatecniky/

Další z mnoha receptů na italské lasaně.

Kdysi jsem jedna u známé, teď občas podle receptu ořipravuji.

http://www.mi­mibazar.cz/re­cept.php?id=1028­57

Další odpovědi
iceT

Poprvé jsem lasagně vařila tak,že jsem našla nejsnadnější recept.Uvařila jsem omáčku z ml.masa,pro­tlaku,koření,do toho jsem dala ještě hrst mraženého hrášku,uvařila sýrový bešamel dle receptu a pak jen vrstvila do zapékací misky.Všem chutnalo.
Minulý týden jsem zapékala palačinky se špenátem,v receptu bešamel nebyl a tak jsem si ho tam dala a taky to bylo mňamózní,hlavně proto,že to byla změna.

Melkor

Bez bešamelu to není ono… v Itálii se tam bešamel hódně často přidává :) a je to s ním lepší