laringitida

Co je to laringitida?Zda je infekční.

Nejlepší odpověď
Mandarinka

Laryngitida je zánět hrtanu. Může být akutní či chronická. Je způsobena nejčastěji virovou nebo bakteriální infekcí. Příčinou chronické laryngitidy může být i alergie, ale také nesprávná fonace (tvorbou hlasu) atd.. V dětském věku je častá akutní virová laryngitida, při které dítě štěkavě kašle a může mít dechovou tíseň. Léčba je dána příčinou vzniku.

Zdroj: http://www.lekari-online.cz/orl-otorinolaryngo­logie/zakroky/la­ryngitida

Další odpovědi
Krugerka

Jde o zánětlivé onemocnění části dýchací trubice, která tvoří vstup do průdušnice. Její součástí jsou hlasové vazy a hrtanová příklopka (epiglotis), která brání zatékání slin a potravy do průdušnice a do plic. Pokud se přece jen – byť nepatrná částečka dostane pod příklopku, dojde reflexně k prudkému záchvatu kašle, který má pomoci cizí tělísko odstranit.

Zánět hrtanu je většinou komplikací virových infekcí, ale může také vzniknou přetěžováním hlasových vazů křikem, dlouhodobým mluvením apod.

alenka901

U dětí se porucha imunity projevuje zvýšenou náchylností k infekcím, které bývají opakované, dlouhotrvající, špatně reagující na léčbu, mnohdy s komplikacemi a s netypickým průběhem. Dvakrát častěji bývají postiženi chlapci než dívky. U většiny typů poruchy imunity je nejčastěji postiženým dýchací systém, horní cesty, ale i dolní cesty dýchací, dále se projevují opakované záněty středního ucha a vedlejších dutin nosních, záněty hrtanu.