Džanička

Musí se platit poplatky za dítě, které je hospitalizováno?

Ze soboty na neděli,jsem volala k synkovi pohotovost,protože měl laringitidu.Kvůli počasí jsme museli s hasičema asi 2 km pěšky k sanitě,a syn jestě trošku prochladl.Byly jsme v nemocnici,kvůli nachlazení o den déle a když nás propouštěli,chtěli po mě zaplatit pobyt i za syna,jak je to možné,já jsem si myslela že děti poplatky neplatí…Jestli je to tak,tak kdo mi peníze vrátí…

Odpovědi
panenka

v tomto případě vám nikdo peníze nevrátí protože jste byla hospitalizována se synem v nemocnici.bohužel je to tak že na pobyt se tohle nevztahuje. takže každy jak vy tak syn za jeden den pobytu v nemocnici zaplatíte 60 kč jen když jdete k lékaři na kontrolu tak vy platit musíte ale váš syn ne.

Nuk nuk

V nemocnicích, bohužel, stále platí i děti, ačkoliv. Pouze snad některé pojišťovny poplatky za pobyt v nemocnicích proplácí. Zkuste se tedy obrátit na Vaši pojišťovnu s dotazem, jestli zrovna ona proplácí a zda se Vás tato možnost týká.