V.ladka

Zná někdo něco účinného na laringitidu?

Mám stále nemocného klučinu je mu 6 let a stále se mu to vrací moc se o něj bojím,poradí mi někdo???Třeba i prevenci,cokoliv…

Nejlepší odpověď
Džanička

Můj teprve 2,5 letý syn to měl už dvakrát.Dávám na noc do prostoru pokojíčku hodně mokré prostěradlo,nebo kupte zvhčovač vzduchu,potom na noc přivírám okno,stačí škvírka tak na malíček,zbytečně nepřetápějte,pra­videlně větrejte.Zkuste se zeptat u dětské doktorky,zda nemá syn nárok na inhalátor od pojišťovny zdarma nebo Vám zaplatí polovinu,třeba Vám napíše žádanku,určitě to zkušte,stojí to za to.

Další odpovědi
kenyrts

Laringitida-zánět hrtanu.(u dětí)
U dětí se porucha imunity projevuje zvýšenou náchylností k infekcím, které bývají opakované, dlouhotrvající, špatně reagující na léčbu, mnohdy s komplikacemi a s netypickým průběhem. Dvakrát častěji bývají postiženi chlapci než dívky. U většiny typů poruchy imunity je nejčastěji postiženým dýchací systém, horní cesty, ale i dolní cesty dýchací, dále se projevují opakované záněty středního ucha a vedlejších dutin nosních, záněty hrtanu.
vice na odkazu:

Zdroj: http://www.energy-poradna.info/vi­ew.php?cisloclan­ku=2007020012

ondarcz

Projevy laringitidy, tak jak ji znám já, jsou těžký dech až dušení a charakteristický „kokrhavý“ kašel. Ze zkušeností s mými dětmi – mívá neškodný a rychlý průběh, kdy stačí jít druhý den k doktorce, která doporučí nechat dítě tak tři dny doma. Větrat, nepřetápět, zvlhčovat jak tady bylo již řečeno. Může se však i stát, že se dítě začne dusit. Z vyprávění, i z vlastní zkušenosti vím, že v takovém případě pomůže na dítě otevřít třeba mrazák a nechat ho dýchat ledový vzduch. Potom honem na pohotovost. Co vím, tak se to stává v noci, takže se nemusíte bát, že by třeba ve škole někdo něco zanedbal.

Jednou nám doktor na pohotovosti říkal, že laringitida je jen obyčejný zánět dýchacích cest, kdy vnitřek hrdla nateče. Dospělý člověk to přejde jen s nepříjemným kašlem, ale malé dítě, které má dýchací cesty užší právě takto trpí. Měl by z toho již co nevidět vyrůst. Tolik z mých zkušeností, pro vaše uklidnění.

Předpokládám, že astmata, alergie a jiná chronická onemocnění jste buď vyloučili, nebo si jich jste vědomi. Určitě jste to již řešili s pediatrem, myslím si že pokud je váš doktor v klidu, tak mu můžete věřit.

LuciJe

Doporučuji nechat na alergologii otestovat alergie na potraviny. Z vlastní zkušenosti vím, že běžný lékař laringitidu způsobenou viry od alergického otoku hrdla nepozná.

Málče

Zkuste jitrocelový sirup a jako prevenci echinaceový sirup nebo kapky