cahoun116

Jaký je rozdíl mezi notebookem a laptopem?

jaký je rozdíl mezi notebookem a laptopem?

Nejlepší odpověď
anonym

V podstatě jde o dva termíny se stejným významem – přenosný počítač.
Poslední dobou mám pocit, že slovo „laptop“ se z používání vytrácí.

Další odpovědi
cochee

Historicky je notebook přenosný PC velikosti cca A4 (poznámkového bloku). Laptop pak přenosný počítač „na klín,“ může být i větší než notebook – termín laptop se objevil dříve něž notebook. Dnes oba termíny tak nějak splývají, přiznám se, že slovo „laptop“ jsem několik let neslyšel ani nečetl a objevuje se občas zpátky tak poslední cca 2 roky. Anglicky mluvící (zvl. americkou angličtinou) pak slovo laptop používají i dnes daleko častěji než notebook. Významově však již dnes jde o totéž – přenosný PC nějaké mainstreamové velikosti, zvláště pak z toho vydělujeme netbooky a ultrabooky.

Beer4Real

Jedna a ta samá věc.
Amíci říkají Laptop.
Evropané Notebook.