Baterie v notebooku Acer

Používám ho pouze doma a mám dotaz ohledně provozu zda je lepší doma odpojit baterii a připojit se na dobíječ nebo nevyndávat baterii a použít připojení z nabíječe co je lepší pro baterii Děkuji
Doplňuji:
Tak jsem nakonec našel postup na stránkách výrobce Acer kde se uvádí toto: Provozní životnost baterie mohou rovněž negativně ovlivnit následující
způsoby používání:
• Trvalé napájení počítače s vloženou baterií střídavým proudem z
elektrické zásuvky. Chcete-li počítač trvale napájet střídavým
proudem, doporučujeme po úplném dobití baterii z počítače vyjmout.
• Zanedbání úplného opakovaného vybití a dobití baterie (viz výše).
• Časté používání – čím častěji baterii používáte, tím se rychleji
zkracuje provozní životnost. Životnost běžné počítačové baterie je
přibližně 300 dobíjecích cyklů.Tak asi bude lepší při používání napájení ze sítě raději baterii vyjmout zkusí mě ještě někdo sdělit svůj názor na toto téma Děkuji

Nejlepší odpověď
Bedy

Dobré je jednou za čas (tak jednou za měsíc) vyhodit notebook od el. sítě a nechat ho jet jen na baterku – ale ne do úplného vybití – až bude tak 10% šťávy zbývat, tak ho zapojte do el. sítě.

Když baterku vyhodíte a pojedete jen na el. síť, tak ta baterka rychleji ztratí kapacitu a samovolně se vybije. Když ji necháte hodně dlouho ležet, tak ji můžete tak akorát odvézt do sběrného dvora.

Další odpovědi
badisko

Nee nemusis je to fuck…jinak napajeni si muzes nastavit …v ovladacich panelech …moznosti napajeni …esli mas baterku vevnitr nebo venku to moc roli nehraje …

cochee

Zodpovědně: To nikdo neví. Ne, že by nevěděl, ale myslí si, že to ví správně a málem by byl ochoten přísahat na pupek své těhotné babičky. Viz tady, jednotlivé odpovědi se i z poloviny liší úplně opačným „směrem.“ I ten Acer ti tvrdí zčásti něco jiného (a úplně opačně) než jiní výrobci. Baterie na bázi LiIon/Pol nemá ráda úplné cykly dobití a vybití. Výjimkou je, když se v BIOSu dají nastavit napěťové meze nabité a vybité baterie, takže počítač hlásí „nabito“ při nižším napětí než max. a vypíná se na prázdnou baterii ještě při určité rezervě. Rovněž vytahování baterie část názorů zavrhuje, tentokrát ne z důvodů zkracování životnosti baterie, ale proto, že baterie slouží jako velký filtrační akumulátor různých přepěťových špiček ze sítě 230V ~ a jejím vytažením se „obnaží“ elektronika v notebooku a těmto špičkám bude přímo a bez ochrany vystavena.

Funna

je to přesně tak, jak jsi napsal…pokud jedeš pořád ze sítě, je lepší bateriii vytáhnout z NB…a pokud ji začneš používat tak je blbost ji nabíjet, dokud není skoro vybitá (počítač to na tebe sám zařve)…režim síť, pak půl hodiny z plné baterie a pak se zase síť zkracuje její životnost…ale pokud máš Li-Ionku (což předpokládám), tak se nesmí vybít úplně…jinak už ji nerozchodíš…