Avatar uživatele
1popelka1

Lampiony a svatba

Narazila jsem na několik důvodů, proč vypustit ve svůj svatební den lampion. Pro štěstí, bohatství, odehnání smůly, pro splnění přání.

Tak by mě zajímalo, co z toho je vlastně pravda?
A proč vlastně lampiony, symbolizují něco? Jaký je jejich původ? Holubice si dokážu odvodit, ale lampion mi nic neevokuje.
Děkuji

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 4Pro koho je otázka zajímavá? annas, anonym, Jahoda, anonym před 5026 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
annas

Něco o původu lampiónů v odkaze:

Zdroj: http://www.ceske-tradice.cz/cz/k2,33­,166-lampiony-pruvody/c267-puvod-a-historie-lampionu/

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
anonym

Snad vám to bude něco platné.

Zdroj: http://www.sva­tebnifotograf­brno.cz/news/o­riginalni-tip-na-svatebni-den-aneb-letajici-lampiony-stesti/

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
anonym

lampion je cinsky zvyk,zapaluje sč za mrtve aby nasli klid,mir

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Michal

Vůbec nepoužíváte nic špatného,nebo věc bez tradice.Lampiony štěstí jsou stará tradice z Číny tuším.O světle ,které rozvsvědcujete je také plno příběhů.Tak jen s chutí do toho a i já vám přeju hodně štěstí.Michal

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Fly

Lampiony štěstí pochází z Taiwanu. Tradice je stará skoro 2000 let, místní lidé věřili, že je lampiony stěstí odlehčí od trápení, starostí a těžkostí, které je provázeli každodenním životem. Také, když darovali lampion štěstí mnichovi, získali prý velikou moudrost. Světlo mělo ukazovat člověku správnou cestu životem a provázet je.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
elektrikář

Je to zajímavý zvyk, pozor na to kde jej budete pouštět je to otevřený oheň.Ať nemusíte na oslavu pozvat také hasiče. Už se stalo že lampion zalétl na půdu se senem. Majitel z toho nemněl žádnou radost. Suchá tráva a jehličí v okolí.Vím o skutečnosti ač je to k nevíře do napnutého igelitu napršelo, a sluníčko to použilo jako lupu a začal hořet les.

před 5004 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek