gumiczud

Kytara pro začátečníka

Rád bych začal hrát na kytaru a nerad bych rušil ostatní, takže bych preferoval něco co mi bude hrát do sluchátek. Zároveň nechci nic drahého. Poradíte mi nějaký typ nebo aspoň zhruba cenovou hladinu, v které se pohybují nějaké rozumné kytary?

Odpovědi
kelley

Ono to s tím hraním do sluchátek není tak jednoduché, jak to na první pohled vypadá. Když chceš hrát do sluchátek, potřebuješ tedy elektrickou kytaru. Jenže k té potřebuješ i zesilovač (kombo nebo zesilovač a reprobox), menší komba mívají i výstup na sluchátka.
Dá se hrát i přímo do nějakého multiefektu, který má výstup na sluchátka – což by pro tebe bylo asi to nejjednodušší řešení. Cenová hladina cca – levnější el. kytary tak kolem 3000, multiefekt za 1500–2000. Značku kytary doporučuji Cort, Washburn, Squier, Ibanez apod (ne Stagg nebo SX !). Multiefekt potom Digitech, Zoom, Korg, bývá v něm obvykle i ladička a nějaký základní rytmický doprovod, takže na cvičení luxus… Občas můžeš koupit i nějakou zvýhodněnou sadu kytara+kombo+mul­tiefekt apod.

kratagott

Kytara pro začátečníky se objevuje na iDnes po dílech, je to novinka a dobrá

HZK

je to úplně jednoduché. Kup si takového jednodchého Stratocoastra za 2, http://kytary­.cz/axl-as-750-bk/HN104031/.
Jestli chceš lepší zvuk, doporučuji kombinaci snímačů HB a SC.
Plus nějaký multiefektový pedálek, kde máš výstup i na slucháka…ovšem extra to nezesiluje. Takže možná spíš nějaké kombíčko s aspoň 12 palcovým reprákem…kombíčka mají též sluchátkový výstup.
Doplňuji:
Doporučuji. Nekupuj´„výhodné“ sestavy pro začátečníky.

diarhoa

Ahoj, já bych výběr kytary hodně zvážil a nespěchal na to. Dobré a (celkem) levné kytary jsou Focus nebo Cort, tam sezenes ok kytaru i kolem 5000 kc. Nebral bych Squier a podobné. Jak si kytaru vybrat reším třeba tady: http://nanastroj­.cz/lekce-kytary/vyber-kytary

anonym

Příspěvek smazán administrátorem.