arygnoc

kuriozni foto

před pár minutama jsem fotil Měsíc – a hle co z toho vyšlo.

http://lexikon-foto.euweb.cz/me­siac.gif

Také vidíte Měsíce 2?
(nic jsem nepil, ;) )
Doplňuji:
šel jsem zatahnout zavěs v okně, aby mi měsic nesvitil do pokoje.
Měsíce byli 2, tak jak je vidite – pozorovatelne volnym okem, nejedná se o efekt foťáku.

Nejlepší odpověď
pechota

Promiňte, ale nic kuriozního na tom obrázku nevidím. Myslím si, že máte nastavenou malou clonu a tím se světlo rozlévá po okoli obrysu měsíce.

Další odpovědi
dědapetr

V jenom časopise jsem četl že to mohou dělat vodní kapky v kterých se to odráží,byl tam obrázek dvou balónů jak letí a jsou stejný i s vzduchoplavci.

mosoj

Pokud jste to to viděl i na vlastní oči je to optický jev způsobený vrstvením atmosféry a lomem světla na rozhraní těchto vrstev.
Nedávno takto známý nafotil západ slunce u moře a viděl to i na vlastní oči.
Pokud to očima vidět nebylo je to způsobeno málo kvalitním objektivem. Tvoří tzv. odlesky při focení bodového zdroje světla.

jendahun

A já mám zase rád tajemno.Je to UFO a basta.

anonym

Ja bych byla radsi pro dve slunicka , nez pro dva mesice. ! 🙂 -iv-