Avatar uživatele
rrihamirek1

Kupujete narodni napoj – Bozkov tuzemsky rum?

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? hapiky před 635 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Rocker

Keyž uz si dám rum (což je asi 2× za rok),vpřednostním Republiku.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
hapiky

Jen vyjímečně. Já jsem spíše na pivo. Kdybych řekl, že jsem pivař, tak bych jim dělal ostudu, neboť nejsem pravidelný, spíše občasný (nejvíc, když je vedro). Hasit vodou je zde nepřípustné.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
jirka F

Ano občas přidávám do nějakého cukroví případně do krému k dukátový buchtičkám. Jinak jsem nepil nikdy.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Drap

Pokud nechceš být označován jako národní blb, přestaň do každé otázky psát národní. Proč by měl být Božkov národním nápojem:

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
zjentek

Vůbec, v kuchyni je lepší rakouský Stroh a můj favorit, 80% vol., nadělá více užitku i v baru. (;

BTW, Božkov tuzemský, to je celé, žádný rum to není 🤦‍♂️

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Filip84

Definice rumu:

„Rum je alkoholický nápoj destilovaný z melasy nebo ze šťávy získané z cukrové třtiny.“

Definice tuzemáku:

„Tuzemský rum, lidově a právně tuzemák je populární tradiční český alkoholický nápoj, respektive lihovina. Je to náhražka pravého rumu, která se vyrábí dochucením zředěného potravinářského lihu rumovou trestí. Česká legislativa stanoví, že „tuzemákem nebo tuzemským [se rozumí] lihovina vyrobená z lihu, vody a rumových aromat anebo rumové tresti, barvená karamelem E 150a nebo též lihovinovým kulérem s tím, že přídavek vanilinu, vanilky nebo cukru je možný“; přidávání cukru (ev. cukrového sirupu) je zcela běžné.“

Trvalo mi 1/2 minuty to najít.

Takže, už to tu psal zjentek, ale pro národního blba narodnichleby znovu, dokolečka, dokola:

Rum je pálenka z cukrové třtiny. Tuzemák je výčepní lihovina s rumovou trestí. Je to rozdíl asi podobný, jako mezi osmnáctkou a nafukovací pannou.

https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Rum
https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Tuzemsk%C3%BD_rum

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
da ny

Originál tradici (1920) doma mám a kupuji. Do krémů, náplní, na pečení. Ty tam jsou ty časy, kdy je pěkně ovoněl a ochutil.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
zjentek

Filip, já bych hlavně neházel VŠECHNY osmnáctky do jednoho pytle. I zde se jistě najdou kusy, kde se rozdíl mezi nimi a pryží snadno potře 🤷‍♂️

Avatar uživatele
Filip84

To je asi pravda! 🙂

Avatar uživatele
rrihamirek1

Filo ja se neptal co je rum, ale jestli tento napoj konzumujes. Slovickareni k nicemu, kazdy snad vi co myslim slovy bozkov tuzemsky rum…

Avatar uživatele
Filip84

To z toho, co jsem napsal, pochopí i blbec úplný a komplexní. Samozřejmě, že ne, proboha!

Avatar uživatele
zjentek

Božkov tuzemský, a všichni mají jasno, nač zde plést rum 🤷‍♂️

Avatar uživatele
Filip84

Protože neví, co to je rum, ne? Copak on něco ví, proboha!? 🙂

Nový příspěvek