Avatar uživatele
Jádrohlod

Kudy přivest odpad z pračky do sifonu?

Mám na mysli plastový sifon tvaru „T“ na omítku. Může být přívod odpadové vody od pračky i z boku, tj. natočit o 90° ? Nebo jen zespodu? Funkčně asi OK, jde o to, aby nepronikaly plny z kanlizačního potrubí přes pračku dovnitř bytu. Membránu tlačí pružina, ale co těsnost?

Zajímavá 0 před 1883 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
JájsemRaibek

Nevím jestli sis toho všiml, ale ten vstup do sifonu z pračky je v té trubce, která vede od umyvadla a teprve pod ní je ten sifon, tedy voda, která brání plynům.
Pokud máš nějaký jiný sifon, který to má jinak, tak použij buď

  1. harmoniku ze které udělej sifon
  2. hadici od pračky zvedni nahoru a dolu a udělej sifon na ní.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Dochy

Tak jestli jsem správně pochopil jaký sifon máš na mysli, pak ani nejde o skutečný „sifon“, ale nějakou náhražku. Sifon je zařízení (pod umyvadlem nebo v záchodě) či útvar (třeba v jeskyni) kde je průchod-průplav sice možný ale jen prohlubní ve které je voda – voda funkčně odděluje dva zavzdušněné prostory.

Viděl jsem podobný (radši bych tomu říkal zpětný ventil, nebo zápachová uzávěra) a tam uzávěr dělala gumová (plastová) koule, která samotíží dosedala na tu dolní trubku a tím bránila pohybu vody či plynů obráceným směrem. Čerpadlo pračky ji vypouštěnou vodou nadzvedlo.

Našel jsem tohle:
http://www.sa­gittarius.cz/cz/-05072-ac-prackovy-sifon-nadomitkovy-chrom
kde je vidět vnitřní konstrukce… Tedy jak jsem říkal plus pružina (možná to co jsem viděl já bylo původně také s pružinou, která se ale nedochovala). Nejsem si jist jestli ta pružina sama bude schopná zamáčknout tu kuličku aby těsnila. Podle mně jiná než svislá poloha povede k nepravidelné tvorbě usazenin a pokud ne hned tak časem budou problémy s těsností.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
cukrar

Já mám otočené i na ležato. Tři vedle sebe do odboček HT,

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Jádrohlod

JájsemRaibek , čtěte zadání a držte se ho, jste úplně vedle!!!

před 1883 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Dochy

To máš těžký… Z otázky nebylo jasné co přesně máš na mysli.

před 1882 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Jádrohlod

Ale bylo, … To mám na mysli JájsemRaibek.

před 1882 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Dochy

Nerozumím otázce. Upřesni, nebo pošli odkaz na sifon (klidně sem do diskuse)

před 1883 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Jádrohlod

Sifon pračkový, ne dřezový !! Třeba tento: https://www.kou­pelny-cz.cz/sapho-venkovni-sifon-pro-pracku-odpad-32mm-bily/d98874?gc­lid=Cj0KCQjwsZ3kBRCnA­RIsAIuAV_T4gdrhnrg­k18NRIJRgXj47y­oP74seClgCnItlS5wkFldwA­e557kaMaAuEYE­ALw_wcB

před 1883 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek