Kryšpín

Který zákon zakazuje sdělovat informace veřejnosti, v které obci je občan nakažený?

Listina. Politická práva Čl. 17 odst. 3 cenzura je nepřípustná
Čl, 4 lze omezit zákonem.
S ohledem na šlendriánství a bezohlednost některých spoluobčanů viz Hogo páreček z Litovle, by bylo vhodné aby slušný občan byl informován lépe a v nebezpečn

Který zákon zakazuje informace pro veřejnost v kterém městě neb obci je občan nakažen?

Vložil jste už dříve podobnou otázku.

https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/muze-byt-v-cesku-postihnut-manzelsky-par-ktery-po-navratu-z-lyzovacky-v-italii-odmitl-karantenu

Nejlepší odpověď
annas

To, co jste uvedl v otázce, si přece i můžete najít, kolik občanů je v okrese nakažených. . V místním tisk, pak i v konkrétních obcích.

Pokud jste měl na mysli jména „nakažených“, tak záleží na okolnostech. Třeba jsem zaslechla v TV, že ve městě x se mají přihlásit občané, kteří nakupovali v obchodě.

Vy žijete v Litovli nebo v Uničově, že víte, kdo koronavirus roznesl? Určitě to mnozí tuší, kteří bydlí v jejich okolí.

Přece existuje určitá doba, než se virus objeví. Neobhajuji je, ale obvinit někoho je těžké, pokud nešlo o záměr. Často by došlo k útokům, rozbíjení oken, urážkám atd.

Ale je pravda, že ten, kdo byl v rizikové oblasti, měl jinak reagovat. Jenže lyžaři byli mezi prvními navrátilci, opatření ještě nebyla tak přísná.

Už je pozdě, stalo se, z obou oblastí se stal ostrov. Život ve ztížených podmínkách.

Další odpovědi
Hufnágl

GDPR!

Mc Merkurion

… už takhle je panika, a dovedeš si představit, jak by to vypadalo, kdyby například vláda řekla, že počítá se zavřením všech obchodů, stanným právem a přídělovým systémem ??? … tomu se neříká cenzura, přestože je to cílené zatajování a neinformování … je to v rámci dobra nás všech …

dubraro

Žádný zákon, ale Nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) 2016/679 ze dne 27. dubna 2016 o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů, zvané GDPR. Údaje o zdravotním stavu patří mezi tzv. zvláštní osobní údaje, na něž se vztahují přísnější požadavky na ochranu.

Edison

Ale houby GDPR. Prachobyčejná slušnost, předcházení honu na čarodějnice, lynči, panice… Cenzura je sice nepřípustná, ale nesmí se pár věcí, mezi které patří lež, pomluva, vyvolávání paniky a další a další… Víš… kde nestačí rozum, musí nastoupit restrikce. Kdyby všici uvažovali rozumě, nepotřebujem zákony, ani Listinu.

Kryšpín

Annas nejsem z kraje Olomouckých tvarůžků ani nevím jak se po úpravě nařízení z Bruselu nýní jmenují i když můj čiperný společník pražský krysařík je nad míru miluje, tak k nim mám úctu.
Zápis ze dne 11.3. 2020 Bezpečnostní rady města Litovle. Nákaza koronaviru byla potvrzena u dvou obyvatel manželského páru, který se vrátil z lyžovačky na severu Itálie.
A tento páreček rejsnil po příbuzných, restauračních zařízeních v zaměstnání, kde hrdě líčil jejich nádhernou lyžovačku.

annas

Už jsem Vám to psala u první otázky.

Hufnágl

Edison
Ty jsi někde poznal, z jiných nařízení EU (USA) slušnost?!

Edison

O tom přesně píšu. Kdyby všeobecná slušnost existovala, nemusela by existovat nařízení. A protože některá nařízení se prostě nemusej líbit a objevěj se tací, kteří začnou mávat Listinou, tak se ta nařízení ani nezveřejní. Nakonec… k tomu není ani důvod. S nařízeními se seznamují ti, kterým jsou určena. V tomto případě se řekne „Tole nikomu neříej“. Nikomu jinému, než komu je nařízení určeno do toho v zásadě nic není.

Edison

Navíc slušnost není jediným aspektem, o kterém jsem psal, žejo… Taky nevytrhávej věci z kontextu.