Rokio

Který z těchto prohřešků u zaměstnance lze podle vás odpustit?

Zajímají mě hlavně tyto hříchy, které může spáchat zaměstnanec:

  1. opakovaná neomluvená absence
  2. lehká podnapilost (ranní opice z nedělního flámu)
  3. drobná krádež
  4. přímé neuposlechnutí pokynu nadřízeného (šlo o banalitu)
  5. dlouhodobé mimopracovní aktivity, pokud zaměstnanec zvládá normy v práci

Kdybyste byli vy vedoucím, nad čím byste přimhouřili oko?

Nejlepší odpověď
elkon

Žádný, až na to poslední, je vidět, že vůbec nevíš jak to v opravdovém zaměstnání chodí.

Další odpovědi
Drap

Mimopracovní aktivity nejsou prohřešek. Vše ostatní prohřešky jsou. Neodpustil bych nic a zaměstnance co nejdříve vyměnil

Kelt

Bůh odpouští, ale zaměstnavatel nikoliv. Snad to poslední, to se netýká práce.

Filip84

Odpustil bych mu cokoli z toho, co popisuješ. Odpuštění ale není pardon, to si, zase, pleteš pojem s průjmem, poněkud, to znamená, body 1. – 4. jsou rozhodné skutečnosti, a na základě nich bych konal:

ad 1. se řeší výpovědí, nebo okamžitým zrušením pracovního poměru,
ad 2. se řeší vždy okamžitým zrušením pracovního poměru,
ad 3. se řeší vždy okamžitým zrušením pracovního poměru a přivoláním policie,
ad 4. se řeší nejprve hodnocením práce zaměstnance, následně upozorněním zaměstnance na nedodržování právních předpisů, které jsou spojeny s výkonem jeho práce (tzv. vytýkací dopis), a to nejméně 3×, a až v případě nedobytnosti výpovědí a
ad 5. nejsou jakkoli právně relevantní, zaměstnanec není takto negr na plantáži, tj. ani otrok, ani nevolník, ani nic podobného, co si dělá ve svém volném čase, po tom zaměstnavateli vůbec nic není.

A co má s právním konáním společného odpuštění? Práce není kostel, jako! 🤦‍♀️

petrph

Když ono jde totiž o to, že vedoucí není obvykle vlastník toho podniku čili on zase zodpovídá svým nadřízeným, resp. tomu vlastníku, pokud si ho najal, za to že se na tom pracovišti ta pravidla a povinnosti dodržovat budou. Čili, a pokud by je zaměstnancům ignoroval, a tímto způsobem vlastně odpouštěl, tak se tím sám dopouští porušování svých pracovních povinností..
Když už tedy odpudit, tak ale stejně ten prohřešek zaevidovat, projednat oficiálně s tím zaměstnancem, upozornit ho na něj, a pak rozhodnout o formě potrestání či penalizace, která se pak může třeba někdy i prominout. To ano..

Anna20

Ahoj lásko, ráda tě poznávám, jsem Anna, žena z Ukrajiny. hledám seriózního partnera, napiš mi prosím na email, abychom se lépe poznali,,, annamakara20@gmail.com

Rokio

elkon: Ani jednoho z těchto prohřešků jsem se nedopustil.

elkon

To jsem taky nepsal.

Rokio

elkon: Aha. Tak pardón.