Avatar uživatele
Zlatý

Který spisovatel stál u zrodu scientologie, která je v USA uznávaná jako oficiální církev?

Proč asi? Znáte nějakou osobnost, která je šiřitelem této filozofie? Dianetika a scientologie?
Doplňuji:
Doplňte prosím odkazy, potřebuji si informace porovnat.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Zlatý

Lafayette Ronald Hubbard (také známý jako L. R. Hubbard, L. Ron Hubbard, Lafayette Ron Hubbard atd., 13. března 1911 – 24. ledna 1986) byl americký spisovatel, zakladatel dianetiky a scientologie.

Zdroj: vybráno z-http://cs.wikipedia.org/wiki /Lafayette_Ronald_Hubbard

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Zlatý

Zakladatelem scientologie je Američan L. Ron Hubbard, který v roce 1950 vydal základní knihu Dianetics: The Modern Science of Mental Health (Dianetika: Moderní věda o duševním zdraví), která popisuje „vědu o lidském duchu“ s cílem dosáhnout „duchovního zdraví“. Označení scientologie pochází z roku 1951.

Scientologové mají asi milión členů na celém světě (některé odhady hovoří o statisících, církev sama o devíti miliónech). Mezi veřejnými představiteli scientologie jsou i některé hollywoodské hvězdy jako např. Tom Cruise. Scientologie působí prostřednictvím různých organizací a misí.

V USA byla Scientologická církev uznána za církevní a veřejně prospěšnou organizaci, v České republice scientologie působí jako neziskova organizace.

Dianetika je údajně léčebná metoda, kterou vynalezl L. R. Hubbard a kterou publikoval ve své knize Dianetika, moderní věda o duševním zdraví v roce 1950. Tuto metodu používá tzv. scientologická církev, existují ale i dianetické skupiny na scientologické církvi nezávislé, tzv. free zone.
cs.wikipedia.org/wiki/


Avatar uživatele
Bronzový

Scientologie je náboženský filozofický systém založený na myšlenkách Američana L. R. Hubbarda. Scientologové označují své hnutí za církev (mají vlastní nauku o nesmrtelné povaze ducha, víru ve vyšší moc a církevní ceremonie). Studiem scientologie má člověk získat vlastní nesmrtelnost a přetnout koloběh zrození a smrti. Tato filozofie dále tvrdí, že je možné lokalizovat aberované (neoptimalní) jednání člověka a s pomocí speciálních technik odstranit takovou aberaci, která komplikuje jinak skryté možnosti člověka (duše). Tento způsob je blíže popsán v knize Dianetika[1]
Tom Cruise
Doplňuji:
http://cs.wikipedia.org/…

 

Diskuze k otázce

Avatar uživatele
Zlatý

annas

Kropítko, já Vás zakousnu... Už píši podruhé, proč nejste vpředu...

Avatar uživatele
Zlatý

vagra

Annas-neberte to jako její odpověď !

Avatar uživatele
Zlatý

annas

Vagro i Kropítko, máte pravdu. Někdy se unáhlím. Musím být obezřetnější, protože si potřebuji určité údaje porovnat.

Mili jsem už několikrát psala do diskuze, že odkazy postrádám. Hanulka taky někdy zapomene.

Avatar uživatele
Zlatý

kropitko

Já myslím, že odkazy jsou fajn,,dá se v nich pak dovědět ještě více. Hlavně jse stejně vidět, že dotyčný to od někud zkopíroval, tedy já aspoň pochybuji, že by tady byl někdo chodící encyklopedie,,,a pokud jo, tak klobouk dolů:-),,,

ne,,fakt ty odkazy posrádám, pak musím dohledávat,,když chci dát bod a nejsem si jistá, tak někdy nemám náladu to hledat, jestli je to tak správně a pak tomu dotyčnému paleček nedám a vlastně jen kvůli své lenosti něco hledat a ověřovat. No a je to škoda,,,

Avatar uživatele
Zlatý

kropitko

Odpovědi tam jsou,,ale bez odkazů,,tak jen doplňuji pro úplnost. kdyby to někoho zajímalo, tak aby to už nemusel hledat.

 

Zajímavé otázky v kategorii Kultura a společnost

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Kultura a společnost

Zlatý annas 3818
Zlatý Drap 2282
Zlatý led 1647
Zlatý hanulka11 1277
Zlatý marci1 1275
Zlatý quentos 1183
Zlatý Kepler 869
Zlatý mosoj 846
Zlatý gecco 818
Zlatý vagra 799

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.