mosoj

Který sekt je ten pravý ?

Blíží se konec roku.
Který sekt je pravý ?
Moskovskoe igristoe nebo
Rossijskoe igristoe ?
Doplňuji:
Cochee pohádky už neposlouchám !
Vyjmuto z časopisu „dtest“. Jediná mamon věděla o Co se jedná.

http://www.ulo­zisko.sk/obraz­ky/567264/Vys­trizek1.JPG

Nejlepší odpověď
manon

Moskovskoje to je nějaká taková ta náhražka, ne? :) Takže Rossijskoje nebo Bohemia Sekt.

Další odpovědi
tom004

Bohemia sekt.

Atraktivní a svůdný sekt, ideální k jedinečným příležitostem, recepcím a netradičním společenským setkáním. Výjimečný, elegantní a osobitý svým charakterem, je vyrobený tradiční metodou kvašením v láhvích. Bohemia Sekt Prestige brut vyniká jiskrným vzhledem, nezaměnitelnou chutí, příjemnou zelenkavě zlatavou barvou a jemným dlouhotrvajícím perlením. Víno má okouzlující harmonii, jeho osvěžující jemná vůně citrusových plodů je v chuti doprovázena příjemným svěžím ovocným výrazem připomínajícím vyzrálé plody. Ryzlink rýnský a vlašský mu dodávají příjemnou svěžest a lehkost, Rulandské bílé pak doplňuje květnatou vůni.

Zdroj: http://www.bo­hemiasekt.cz/com­ponent.php?co­code=section&se­id=26

Damiana

Pro zajímavost. Mrkni do odkazu, kolik dalších druhů sektu s názvem Igristoje ještě je.
Kremlowskoje, Mołdawskoje, Zołotoje, Carskoje, Jantarnoje, Staroruskoje, Słodkoje, Sewastopolskoje…
http://nortus­.pinger.pl/m/2344121

Co se týká mě, my to s mužem máme ale takhle…
http://www.bo­hemiasekt.cz/ne­alko/

http://www.vinoteka-mikulov.cz/produkt/-Carl_Jung_Mou­sseux__Sekt__NE­ALKO-381.html

cochee

A to jako ten druhý sekt je „levý“ nebo co? Sekt je šumivé víno vyráběné kvašením za vývinu CO2 – buď přímo v lahvích, nebo v tancích. Nesmí být dosycen umělým přídavkem plynného CO2. Toť celá věda. Speciálním typem sektu je pak populární šampaňské, takto smí být nazýváno pouze víno (sekt) vyráběné určitou technologií, pouze ze tří povolených odrůd a pouze ve francouzském kraji Champagne-Ardenne. Tato zásada je v Evropské unii zakotvena ve statutu chráněného místa původu (PDO), podobně jako třeba u nás pivo Budvar.

cochee

Hm jasně, příště napiš pouze jeden a půl slova, nemusíš ani otazník – a my ostatní kromě „manon“ budem hádat, o co se jedná

mosoj

Hádej si co chceš. Ptal jsem se já .Odpověď mně uspokojila, jsem nenáročný.

anonym

Všechno je jinak, kdybys předčasně neuzamkl otázku, mohli se i ostatní uživatelé na hlavní stránce dozvědět o dalším z povrchních mýtů.

Především jediný pravý sekt pod původním označením pochází z dnešní Ruské federace, kdy slavná značka byla založena na popud samotného Stalina už v r. 1942 (3 roky trvající kompletní vyzrávací proces) na oslavu vítězství ve 2. sv, válce. Tento sovětský sekt používal hrozny z kvalitní produkce krymské a kavkazské vinné oblasti, získal řadu světových ocenění a vinařských medajlí a dokonce zavedl i novou patentovanou technologii, kterou později převzala i tradiční vinařská Francie.
Dnes pod původní technologií produkuje moskevská firma Kornet, jež prodala do ČR licenci – viz odkaz:
http://www.mmvz­.ru/en/factory/kor­net/
Odkaz z Dtestu zaměňuje 2 rozdílná vinařství s rozdílnými praktikami.
Rossijskoe igristoe vyrábí Zaječí na základě regulérní licence, kdy sice používá původní ochrannou známku, ale za dodržování původní technologie i surovin (moravského vína) se zárukou kvality.
Zatímco Sobornoe byl vyloženě paskvil v síti Tesca a následně stažen, Moskovskoe vyrábí a prodává Kyjov, ovšem už bez licence, coby plagiát.
http://www.so­aresekt.cz/ros­sijskoe-igristoe-39.html
http://igristoe-trading.trade­.cz/produkty
http://igristoe-trading.trade.cz/
Podobně se dováží i obdobný padělek z Ukrajiny, viz odkaz:
http://www.os­vezeni.com/zbo­zi/63585/.htm
V této souvislosti má cochee pravdu, že jediné originál šampaňské je ze stejnojmenné oblasti Francie – viz náš silvestrovský stůl:
http://www.cham­pagneshop.cz/ka­talog_baron-fuente
Exluzivní licence je u nás již 14 let, (čili ostatní jsou padělky), viz citace níže:
http://www.e-vsudybyl.cz/clan­ky/gagarin-priletel-ve-stredu-1992.html
Ve středu 23. listopadu 1998 proběhla ve Francouzské restauraci Obecního domu v Praze tisková konference, jejímž ústředním protagonistou byl Michail Alexejevči Gagarin, generální ředitel moskevského závodu Kornet. Závod Kornet má registrovanou ochrannou známku na sekt Rossijskoe Igristoe.Českou republiku navštívil pan Gagarin proto, aby podpořil spolupráci se společností Soare sekt a.s. Tato druhá největší vinařská společnost v České republice byla v roce 1998 vybrána k exkluzivní výrobě sektu Rossijskoe Igristoe. Během dvou let pak bylo prodáno přes milion lahví tohoto šumivého vína vyráběného klasickými postupy.

mosoj

Žádnou firmu Zaječí neznám, ale Soare v Zaječí ano.
Problém je že Moskovskoje dává na trh také Soare , jestli zaječí nebo kančí nevím.

mosoj

Odkaz z dTestu je správný. Já jsem se neptal jak se vyrábí sekt ale chtěl jsem upozornit na patoky Moskovskoe igristoje.
Jediný kdo to pochopil byla manon !!

http://www.so­aresekt.cz/kon­takty-53.html

anonym

Celý obsah prokazuje, že Moskovskoe vyrábí výhradně firma v Kyjově, kdežto Soaré má chráněnou a licencovanou značku Rossijskoe. Viněty vypadají podobně, ale skutečný výrobce je uveden na rubové etiketě, stačí trochu pozornosti a důslednosti. dTestu zemřela šéfredaktorka Ida Rozová,není to poprvé, co se jim v ušlechtilé snaze vloudil šotek. Smutné je jen, že to druzí neprověří a staví na tom své kauzy.
Manon ti jediná skočila na omyl vyplývající z chyby v dtestu.
Každý reaguje na otázku spoléhajíce na zdroj. Nikdo se nezajímá o skutečná fakta, jež jsou často vědomě či z neznalosti, zkreslována.
Dcera mého kamaráda v Soaré pracuje, pravidelně dostávají produkty za zaměstnanecké ceny a nikdy nevyráběli jinou značku v rozporu s licenční smlouvou. Možné je, že Moskovskoe je méně kvalitní plagiát, ovšem nikdy jej nedělal Soaré Zaječí. Patoky bylo Sobornoe, prot je obrate stáhly, ostatní zůstává v běžném prodeji, Moskovskoe je jenom zneužití známé značky, ale senzoricky v něm Zemědělská a potravinářská inspekce nenašla žádná pochybení ani závadu.
To, žes otázku uzamkl po jediné reakci manon, jež se ti hodila do krámu, ještě ani zdaleka nemusí znamenat, že byla věcně správná.
V podstatě jen vyslovila subjektivní dohad o náhražce, navíc s otazníkem. Ani ona, ani ty nemáte pražádné konkrétní argumenty.

anonym

Podobná nedůslednost a omyl u pyrotechniků či ohněstrůjců, může stát i lidské životy.

mosoj

Děkuji za upotornění , stát se může všechno, ale životy ne. Vymezení odpaliště a bezpečnostní okruh je třeba dodržovat.
Jaké číslo průkazu odpalovače ohňostrojů máš ? Já č 55 z roku 1992. Dnes je číslování někde kolem 20 000 !!!

mosoj

Dtest informuje správně a nic nezaměňuje. Pouze nejmenoval prodejce ohledně Sobornoje ......

mosoj

Manon moc se omlouvám se za překlep !

manon

Už si na mamon zvykám , už na to i slyším, jsi už asi třetí, kdo mne tak pojmenoval :) Snad mi to nezkazí charakter. A jinak dík :)

mosoj

Děkuji.