dagry

Sekt vs šampaňské

Jaký je rozdíl mezi sektem a šampaňským?

Nejlepší odpověď
quentos

otázka zde již jednou padla, posílám na ni odkaz – viz zdroj.

Zdroj: www.odpovedi.cz/o­tazky/jaky-je-rozdil-mezi-sektem-a-sampanskym

Další odpovědi
Miroslavst

Je to pouze moje domněnka, ale třeba se mýlím. Sekt je jakékoli šumivé víno, šampaňské je odrůda vína (sampanch nebo jak se to píše) z francie. Tedy alespoň to pravé šampaňské. Jinak i naše bohemka je sekt a ne šampaňské.