ivzez

Který program použít pro převod kódování → z Windows-1250 do UTF-8 a který pro editaci textu v UTF-8?

Potřebovala bych malé programy pro převod kódování a pro editaci textu v UTF-8. Text by měl být během editace normálně čitelný.

Nerada bych PSPad. To je dobrý program, ale u mě (málo místa na HDD, málo paměti) se pomalu spouští a je „těžkopádný“.
_______

Notepad mě nenapadl, používám místo něj Metapad, který UTF-8 bohužel nezobrazí čitelně.

Děkuju, Arne.

Nejlepší odpověď
Arne1

Notepad (Poznámkový blok)