Avatar uživatele
ivzez

Poradíte mi prosím co nejmenší textový editor …?

…, který dokáže otevřít soubory v kódování UTF-8 a uložit je v kódování Windows-1250?

Textové a HTML soubory nejradši upravuji v programu MetaPad, v kterém ale mám problémy s kódováním UTF-8. Mám to vyzkoušeno v programu PSPad, ale ten mi přijde zbytečně velký a těžkopádný.

Prozatím vyřešeno. Ne však ideálně, po čase se asi zeptám znovu.(–:

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Upravil/a: ivzez

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? johana 56, aliendrone před 1684 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
aliendrone

Odpoveď byla označena jako užitečná

Vida, já měl až doposud PSPad za hvězdu (perfektně se mi v něm editovaly HTM soubory, ale i jinak mi přijde fajný). No a proč jen kvůli kódování z UTF-8 do 1250 něco instalovat a nepoužijete notepad, který tak jako tak máte ve widlích? Ten pochopitelně ukládá defaultně ve 1250. (pokud ne [z nějakého důvodu je nastaven třeba UTF-8], zvolte možnost „uložit jako“ > a v „kódování“ zvolte možnost ANSI) Nebo notepad také z nějakého důvodu nevyhovuje?

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?ivzez Nahlásit

Otázka nemá žádné další odpovědi.



Diskuze k otázce
Avatar uživatele
ivzez

Aliendrone, microsoftí Notepad mi nevyhovuje,
proto používám ten Metapad.

před 1685 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

Pokud vám nevyhovuje výchozí editor poznámek zkuste třeba Notepad++, velmi populární a dostupný pro širokou škálu platforem. Konverzi mezi kódovánímí zvládá hravě.

před 1683 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
aliendrone

Tak jedině zkusit projít databázi serverů, jako je slunecnice.cz, stahuj.cz, instaluj.cz apod. a počíst si o zkušenostech uživatelů/hod­nocení. Jo a pozor na adware!

před 1684 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
ivzez

Ten PSPad je dobrý, ale mám málo paměti, proto chci něco menšího.

Teď používám program, který jenom převádí z UTF-8 do Windows-1250. Má 4 MB a zabere jen 2 MB paměti. Stačí v něm soubor otevřít a uložit → doslova jen pár vteřin. PSPadu to trvá déle → musím „Uložit jako“ a vybrat kódování.

Chybí mu ale editační možnosti, které má MetaPad.

Njn…

před 1684 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
led

aliendrone, neviem, či máte na mysli ten najjednoduchší z jednoduchých „notes“ (kódovanie ANSI, Unicode, Unicode big endian, UTF-8) s možnosťou uložiť ako *.txt, alebo ako prepisovaný s pôvodným názvom.
alebo ten vyšší, kde možno aj formátovať písmo a uložiť vo viacerých formátoch.

před 1685 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
aliendrone

Myslím ten obyčejný (notepad.exe), kterému widle říkají „Poznámkový blok“.

před 1684 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek