Rokio

Který nejhorší následek pro stalkera může mít stalking, kterého se stalker dopouští?

Co nejhoršího se stalkerovi může stát za páchání tohoto méně závažného trestného činu? Co mu maximálně hrozí?

Co když pronásleduje například 10 různých lidí najednou, ale hlídá si, aby nikoho nesledoval déle než 1 měsíc?

Jedná se pak vůbec o stalking? Aby se jednalo o stalking, musí se jednat o pronásledování jedné konkrétní osoby (ne deseti najednou) a musí trvat alespoň 1 měsíc.

A co když daný jedinec otravuje každého? Co pak s takovým individuem? Co když obtěžuje s dobrým úmyslem a chová se při pronásledování jako džentlmen, nebo alespoň se nechová nevhodně a hnusně k ženám a mužům, za kterými chodí?

Píšu o stalkingu, kdy „agresor“ neohrožuje „oběť“ na životě a zdraví a nepoužije k tomu zbraň.

Nejlepší odpověď
Kepler

Celkem snadno může dostat jednu do řepy.

Další odpovědi
Vojta24

„méně závažného trestného činu“ takže sis to hned i klasifikoval, bravo, cítíš se díky tomu bezpečněji ?

Já doufám, že pošahaný stalker dostane to co si zaslouží, tzn. mimo jakékoliv soudní přelíčení ninimálně jednu herdu do palice, aby se mu to v ní trochu srovnalo. Hádám že toto reálně stalkerovi i může hrozit … od soudů asi nic moc, ti maximálně stanoví podmínku se zákazem příblížení a možná i doporučí terapii u Dr. Chocholouška s elektrošoky a dozorem statných ošetřovatelů.

Rokio

Vojta: Stalking je přečin a hrozí za něj maximálně 1 rok vězení. Není to zločin. Není to od tebe trochu přísné za obyčejné obtěžování, které je ale dlouhotrvajícího charakteru? Já bych stalkery poslal k psychologovi a dal jim podmínku a malou pokutu.

Malvína

Podmínku a malou pokutu za “obyčejné obtěžování”?! Víš co to je, když tě někdo sleduje, byť “jen” 1 měsíc, naprosto všude a získává si tím o tobě veškeré informace? Dokážeš si představit, jak nepříjemné to musí být? Nejednou ses tady k něčemu práskl, co zrovna v pořádku nebylo. Mám pocit, že píšeš o sobě a dozvídáš se tím, co ti hrozí.