annas

Který hudební skladatel získal přezdívku „Il divino Boemo“ a je známý rovněž pod jménem Giuseppe Venatorini?

V které zemi získal slávu a kterým dílem? S kterým hudebním skladatelem se přátelil?

Národní muzeum – České muzeum hudby veřejnosti představuje několik vzácných dobových tisků a opisu skladatelových děl ze svých sbírek u příležitosti 230 let od jeho narození.

Nejlepší odpověď
hanulka11

Josef Mysliveček, český hudební skladatel, nejvýznamnější český skladatel 18. století a významný představitel evropské hudby předklasicistického období v hudbě (jeho tvorby si váží např. i W. A. Mozart, s nímž po seznámení se v italské Bologni udržuje po roce 1770 přátelské styky), přichází na svět 9. března roku 1737 v Praze jako nejstarší syn v rodině mlynáře (nájemce vltavských Sovových mlýnů
Po úspěchu těchto svých prvních děl odjíždí (v roce 1763) Josef Mysliveček do Itálie, kde se hodlá zdokonalovat v umění opery u benátského mistra G. B. Pescettiho – Itálie se pak stává Myslivečkovým druhým domovem.

V roce 1764 píše Josef Mysliveček svoji první (nedochovanou) operu – po jejím úspěchu je pak skládá pro Neapol operu „Il Belleferonte“ (1767), jednu z neúspěšnějších oper italské opery seria – Myslivečkova sláva se vzápětí rozlévá po celé Itálii, českému skladateli se začíná přezdívat „Il divine Boemo“ („Božský Čech“, též je znám pod překladem svého jména do italštiny jako Guissepe Venatorini).

Po úspěchu v Neapoli začíná patrně nejšťastnější období Myslivečkova života – Josef Mysliveček se účastní společenského života na té nejvyšší úrovni, získává značný majetek, jeho skladby jsou oblíbené a hrané
Když pak opera „Armida“ (1779), nesoucí se, narozdíl od předchozích Myslivečkových děl, plných působivých a jasných melodií, v pochmurném duchu, sklidí divácký neúspěch, rezignuje Mysliveček na další tvorbu – dva roky nato, 4. února roku 1781, pak Josef Mysliveček, „Božský Čech“, v naprosté bídě a zapomnění v Římě umírá

Zdroj: http://zivoto­pisyonline.cz/jo­sef-myslivecek-il-divino-boemo/

Další odpovědi
vagra

W. A. Mozarta uchvátilo Myslivečkovo dílo .
Při jeho pobytu v Praze, přišel Myslivečkovi po skončení jeho koncertu pogratulovat a stali se velkými přáteli.
Díky Myslivečkovi, se Mozart často a rád vracel do Prahy.

Zdroj: V.E.- upraveno