Respekt

Který film Robinson Crusoe se nejvíce podobá knižní předloze ?

Nejlepší odpověď
annas

Měl by to být z r. 1954

Robinson Crusoe
Adventures of Robinson Crusoe, The

Dobrodružný

Mexiko, 1954, 90 min
Režie:
Luis Buñuel
Předloha:
Daniel Defoe (kniha)
Scénář:
Luis Buñuel
Hrají:
Dan O'Herlihy

http://www.csfd­.cz/film/1087-robinson-crusoe/

Robinson Crusoe
USA
Robinson Crusoe
SK název
Robinson Crusoe

Drama / Dobrodružný

USA, 1997, 87 min
Režie:
George Miller, Rod Hardy
Předloha:
Daniel Defoe (kniha)
Hudba:
Jennie Muskett
Hrají:
Pierce Brosnan, James Frain, Ian Hart, Polly Walker, Damian Lewis, Lysette Anthony, Sean Brosnan

Ten druhý film má s knihou společné jen jméno hlavního hrdiny.

Jiná kategorie filmů

Dobrodružství Robinsona Crusoe, námořníka z Yorku

EN název
Adventures of Robinson Crusoe, a Sailor from York

Animovaný / Loutkový / Dobrodružný

Československo, 1981, 68 min
Režie:
Stanislav Látal
Předloha:
Daniel Defoe (kniha)
Scénář:
Stanislav Látal, Jiří Kubíček
Kamera:
Jiří Šafář
Hudba:
Karel Svoboda
Hrají:
Václav Postránecký, Jiří Bruder, Stanislav Fišer, Dalimil Klapka

Nebude troufalé a ani nadsazené tvrdit, že se jedná o nejpodařenějšá adaptaci této literální klasiky.

http://www.csfd­.cz/film/158502-dobrodruzstvi-robinsona-crusoe-namornika-z-yorku/

Další odpovědi
Emefej

Ani jeden z filmů, které jsem viděl, se původní předloze nepodobá. Ve všech filmech je nejvíce místa věnováno Robinsonovu pobytu na ostrově, ale v knize (myslím originál, nikoliv přepracovanou verzi od J.V. Plevy) je velká část děje věnována i jeho osudům před ztroskotáním. Tuto část filmaři dost opomíjejí.
Doplňuji:
Mě osobně se nejvíce líbil ten Sovětský film, bohužel neznám název ani další podrobnosti. V našich kinech a myslím i v televizi to dávali někdy v první polovině 80. let.

Hamon

A které knižní předloze? Originálu? Nebo Plevově úpravě?