Který člověk nejvíce ovlivnil svět?

Napadá mě Karl Marx, myšlenkový otec komunismu, který připravil půdu pro obě světové války, studenou válku, potažmo i druhou studenou válku. Bez něj by nebyl v Rusku převrat, Evropa by se nebála bolševiků, Hitler by nezískal moc. Rusko, Čína i Spojené státy by ve 20. století vypadaly jinak.

Napadá vás někdo, jehož život měl dalekosáhlejší důsledky?

Nejlepší odpověď
annas

Nedá se jednoznačně odpověďět. Některé události bez určitých jedinců by nebyly atd. Určitě by se takovýchto jedinců našlo víc, záleží na úhlu pohledu.

Myslím si, že to byli ti jednici, kteří stáli u zrodu nábožentví a podobných myšlenek, protože stále ovlivňují lidi.

Muhamed, Ježíš, Buddha, Konfucius.

Ale už po několikáté uvádím Jana Guttenberga. Bez jeho vynálezu knihtisku, i kdyby jej možná někdo za čas rovněž sestavil, dověděli bychom se mnohem méně, dokonce později, co se dělo v jiném světě., nejen vědě, kultuře, ale i myšlenkových směrech atd.

Kdyby jsou chyby … tedy zbytečné úvahy. Ale byl první, který uspěl.

Další odpovědi
Drap

Adam

dr.luha

Prorok Mohamed. Jeho „učení“ má a ještě bude mít dalekosáhlé důsledky do budoucna.

hapiky

Ježíš

ivzez

Jestli existovali, tak Ježíš a Mohamed.

Kelt

V každém případě to byli lidé – osobnosti, kteří přišli s něčím novým, co zasáhlo ostatní cestovatelé, dobyvatelé vědci, filosofové vůdci.
Alexandr Veliký, Ježíš, Budha, Lao c, Kolumbus, Newton, Lenin, Einstein, a napadá mne minimálně desítky dalších jmen.