Avatar uživatele
patmull

Proč v současné době tolik lidí nesnáší Václava Havla?

Nepočítám komunisty, kteří si i dnes myslí, že převrat byla chyba. Dávají mu lidé hlavně za vinu to, že nečinně přihlížel k rozkrádání státu v devadesátých letech?

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? briketka10 před 2891 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Drap

Asi pro to, že byl lhář a opilec.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
anonym

Oblbl dav lidí, oklamal je a nepřímo mnoho lidí připravil o iluze!

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
anonym

Lhal přesně tak, jako lhal Zápotocký, podporoval rozkrádàní republiky, udělil velkou amnestii, čímž vznikla hromada dalších trestních činů a když pustil i násilníky, tak několik lidí jejich rukama přišlo o život.
A hlavně lidi chtěli za prezidenta Dubčeka.To jen pomatení pražáci chtěli Havla.

A pokud tě zajímá jeho lhací projev, tak si zadej do google PROJEV NA KTERÝ SE NEZAPOMÍNÁ a hned poznáš jak podrazil český národ.

3 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?Drap, anonym, briketka10 Nahlásit

Avatar uživatele
talka

Asi se opravdu pletl: skutečně vítězí LEŽ A NENÁVIST!!!

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
isteron

A nezabudnime na jeho velkolepú a naivnú amnestiu, keď prepustil mnoho kriminálnikov z väzení. Na jeho radikálne zrušenie ťažkého a zbrojárskeho priemyslu, keď v rámci jeho mierumilovných a humanistických ilúzií nás predbehli všetci demokrati na svete ako napr. kamaráti Američania, Angličania, Číňania a iné demokratické veľmoci sveta v zbrojárskom priemysle . Zrušenie poľnohospodárskeho družstevníctva, keď musím všetky potraviny , ktoré sme si dorábali sami, teraz dovážať z Ameriky, Ázie , a iných ďalekých krajín.

Upravil/a: isteron

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
xxx3

protože řada lidí vyznává překvapivě často zjednodušený pohled typu lotr nebo hrdina. Dále pak lidé nechápou, že prezident v naší zemi není absolutistický monarcha (tedy zatím), který všechno vyřeší a také za všechno může. Mám dojem, že oč více někteří v minulosti očekávali nemožné, o to víc nyní nenávidí, když přišli o iluze.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
briketka10

Nemám ho ráda odjakživa a nejvíc mi vadily ty
jeho krátké nohavice u kalhot „vrchol nevkusu“.
Navíc se o něm psalo, že byl ve vězení a vadilo
to někomu? Ne. Všichni ho oslavovali a ještě po
něm pojmenovali letiště ☹

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ten který je

Příčinou může být to,že se k jeho osobě hlásí různí neomarxisté,ze­lení,lidé co jen melou pusou a nikdy nic nevytvořili a vítači řezačů hlav.Kdyby žil,možná by s těmito lidmi nechtěl mít nic společného.Kdo ví.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
mosoj

Kdo to je Havel? Neznám.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
ratava

Nejsem si jista, zda byla moje odpověď brána ironicky- tak byla myšlena, proto ty uvozovky a „ir.“ V odpovědi jsem použila nejčastěji používané argumenty proti V.H., tak, jak je slýchávám ve svém okolí…

Obdržené „palce“ jsem dostala nejspíš vzniklým omylem, proto svou odpověď nahlásím adminům ke smazání… celý text odpovědi nechávám zde v diskuzi…

"…protože přeci měl takovou moc, že tudy ukázal prstem a tam to prodal, tudy zas ukradl, tamtudy zase daroval a odtamtaď nechal zmizet. Nikdo jiný v té době, jen on sám. Cože? Že vlastně byly a jsou svobodné volby? A že lidé nepochopili, že ten díl zodpovědnosti nesou také? A že jim nikdo nesliboval, že je povede za ručičku, aby…? Cože? Ale prosím vás- jste havloidní sluníčkář!

Vždyť tuhle chlapi v hospodě u píva povídali, jak chlastal a najednou mu patří tamhle Lucerna v Praze, tamhle další barák a republika je rozkradená jak díry v sýru. Cože? Jaký předci jeho? Jaký stavitel? Prosím vás, můj děda dělal v JZD a taky nám nepatří. Vždyť se na to podívejte! Dřív museli pracovat všichni a dneska kde kdo jen natahuje ruku! A já? Já abych se bál o práci, že mě vyhoděj! Nějakej podnikatel, c-c-c! Já, pane, dělám u stroje celej život a na ty nový mašiny mě neužije, já mám dávno dostudováno a učit se něco nového určitě nebudu! Copak on se Havel něco učil? Ani tomu jeho psaní nikdo nerozumí! To jen v Praze, ti povaleči jeho, dělají jak nóbl on psal! Prosím vás! Letiště po něm pojmenovali! Kdo to kdy slyšel? Je toto normální toto? Cože? K volbám? Já? Prosím vás, to radši dám s chlapama jeden mariáš. Vždyť oni jsou všichni stejní! A Havel? Ten nejvíc! Kvůli tomu bordelu tady se namáhat určitě nebudu! Samej lotr a exekutor tady! Cože? Jaký díl zodpovědnosti, prosím vás?! Vždyť říkám- havloidní sluníčkář!"

(ir.)

před 2890 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
led

Každý má právo na svoj názor. Ale kde ste, antihavlovci, boli, keď bolo treba svoj protihavlovský názor vyjadriť. Zvonili ste kľúčami, plakali dojatím od radosti?
Dnes už je neskoro plakať nad rozliatym mliekom.
Neplačte, nezvoňte kľúčami, ale zoberte handru a vyliate mlieko odstráňte.
Parafrázujem barbakana, aj keď to možno obaja myslíme rozdielne: – aspoň máme kde a na koho plivat!

před 2889 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

pro led
Můžeš mi vysvětlit, jak my, lidi z vesnice jsme mohli ovlinit volbu Havla prezidentem když ho volila Praha?
Prażáci na lidi z vesnice kašlali.My jsme chtěli Dubčeka, ale ten byl pražskou zkorumpovanou smetánku nepřijatelný.
Konečně můžeme volit prezidenta sami a pražáci to neovlivní.

před 2889 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
xxx3

zajímavé… jak se to tak přihodí, že se člověk najednou stane samozvaným mluvčím venkova (nebo snad všech mimopražských)? „My jsme chtěli Dubčeka“, „(my) můžeme volit prezidenta sami“?

před 2888 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
led

Václav Havel nebol volený, ale určený ako 1.nekomunistický prezident a zároveň posledný prezident ČSSR a následne ČSFR až do jej zániku v.r.1993.
Ale kde ste boli vy z vesníc, malých obcí i měst, keď volil sa prezident Českej republiky? Dnes kričíte, ja som ho nevolil, nebol som na volbách, ale prečo ste si nechali zobrať hlas svojou pasivitou, to už mlčíte.
To on, on to bol, to nie ja, ja som len pozeral… mlčal som, päste zatínal, ale len som stál a mlčal…

před 2889 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

pro led
Prezidenta České republiky jsme NEMOHLI ovlivnit, protože ho vždy volili poslanci.
Až v posledních volbách jsme mohli volit my, občané a s volbou jsem spokojen, protože já volil Zemana.

A jinak. Jakýchkoliv voleb se zůčastňuji.Po revoluci jsem volil ODS, ale prptože jsem zjistil, že jako dělnīk se màm stále hůře, tak od r.1997 volím komunisty, protože za nich jsme se jako dělnįci od mašin ve fabrikách měli lēpe.

před 2889 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

Led, ty volby byly o nás bez nás. Jak je možné, že z kandidátů (Ladislav Adamec, Alexander Dubček, Čestmír Císař) byl vybrán zrovna Havel? Proč po dlouhých jednání byl nakonec 29. prosince FS představen jediný kandidát – Václav Havel? Tak koho si měli ti lidé z vesnic, malých obcí i měst, když si to FS udělala podle sebe?

před 2889 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
led

Nehovorím o voľbe prezidenta ČSSR, ale o voľbe prezidenta ČR. (viď 2.odsek v mojom diskus.príspevku)
Ide o voľby 1993 a 1998 keď hlasovali poslanci volení vášmi hlasmi. Nehovorte, že za tie roky veľkých spoločenskoeko­nomických zmien ste boli spokojní s jeho prezidentovaním. Čo teda tak razantne zmenilo váš názor na V.Havla po jeho smrti?

před 2889 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

Copak já jsem dal hlas KDU-ČSL, ODA, US, tedy stranám, které podpořily Havla? Já změnil názor po jeho prvních volbách. Už tam tehdy něco smrdělo!

před 2888 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
briketka10

Ad Ratava

Tobě 5 x nominace, ale já už mám vyčerpáno věčná škoda ☹

před 2890 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
fcoop

Někdy to tady připomíná senkruvnu.

před 2891 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
dudu

Jojo,vrána k vráně sedá a rovný rovného si hledá…

před 2891 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
patmull

Nóóó… docela zajímavé názory :D Ještě počkám na další odpovědi a pak to trochu zkusím sesumírovat…

před 2891 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

A nejvíc mně rozčiluje, že po revoluci se říkalo, že se už žádné ulice, nàměstí a pod. nebudou pojmenovat po politicích. A dneska je letiště po něm, nehezké lavičky a bůhví co si ještě vymyslí.

před 2891 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

lahny, aspoň máme kde plivat!

před 2891 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Drap

Dudu smazal mou odpověď, tak musím zde znovu:
Myslím že pro to, že byl opilec a lhář

před 2891 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

Havlistu nezapře.

před 2891 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
dudu

Děkuji.

před 2891 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
xxx3

Ano, to na současného prezidenta sedí.

před 2891 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
ten který je

Kdy se budete stěhovat z Kliniky?:-)

před 2891 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
xxx3

podívejte se, mě nijak nebaví trávit čas na netu nějakým bláznivým hádáním se s kýmkoli, mám na práci jiné věci, takže v tomhle kolotoči pokusů o urážku nehodlám pokračovat. Snad jen jednu poznámku – pokud za každou větu vrazíte smajlíka, tak to automaticky neznamená, že se vám povedl vtípek.

před 2891 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

Pleteš si něco z mozkem.

před 2891 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek