annas

Kterou značku ovocných jogurtů preferejute?

Pracovníci MF Dnes testovali ovocné jahodové jogurty a zjistili, že jsou příliš přeslazené, některé navoněné. Jahod je v nich minimálně, ale neobsahují konzervanty. Celkově ale tvrdí, že kvalita jogurtů se proti minulosti zlepšila. Reklama a testy – mizí čerstvé ovoce, lžička stojí v jogurtu kvůli zahušťovadlům, živé bakterie má každý jogurt, jogurty opravdu konzervanty neobsahuji, i když se tím nechlubí, jsou příliš přeslazené, velké kousky ovoce v nich jsou, ale je jich málo). Ani jeden druh jogurtu nedostal 1, nejlepší byla známka, nejhorší pak 5.
Názvy doplním později.

Doplňuji:
Já rovněž jahodové jogurty moc nemusím, spíš višňový nebo čokoládový. Upřednostňuji zakysané smetany Krajanky.

Výsledky testu:
Nejlepší známku 2,0 získaly jogurty:

  1. Jogobela Extra velké kousky ovoce, výrobce Zott Německo.
  2. Jihočeský jogurt ve sklenici, výrobce Agrola Jindřichův Hradec.

Další v pořadí – 2,2
3. Smetanový jogurt z Valašska
4. Bio Jogurt Via Natur jahoda.

Jiné druhy testovaných jogurtů (Ehrmann, Elinas, Choceňský smetanový, Activia, Dobrý táta, Müller Mis, Košík, Florian smetanový) získaly známku v rozmezí 2,4 – 2,6.

Hodnocení 3,0 náleží Fantasii a Selskému jogurtu Jahoda Bifi.

Jako nejhorší obdržel známku 5 jogurt: Srdíčko jogurt s jahodovou příchutí od fy Zott Německo.

Nejlepší odpověď
kropitko

Krajanka a Florian,ale nejraději mám takové ty ve skle,ale jaká firma je vyrábí,to si zrovna ne a ne vzpomenout…Jinak jak píší ostatní, bílý jogurt u nás doma vede…ten máme v lednici pořád.

Další odpovědi
BEAES

Já kupuji jogurty ve skle, popřípadě zn. Olma-smetanové. Dobrý je i Dobrý táta,je hodně podobný Florianovy. Viděla jsem v TV porovnání stejné Activie u nás a v Německu, naše byla o dost horší a plná chemie-přitom stejný výrobce!!! Pro ČR dělají nekvalitní-je to bor…!! Proto je dobré kupovat naši výrobu!!!

oskar

Já klasický bílý jogurt a ochucuji si ho sám.

quentos

Sanée. Ale mám spíš raději čokoládové, téže značky.

nabubindes

jooo, my máme doma Jolanu… nejraději mám klasický bílý s Fernetem

1popelka1

Výsledky testu znám,ale prozrazovat nebudu 🙂. Mám různá období, loni jsem se nemohla nabažit Dobré mámy (vyhovovalo mi, že nebyla přeslazená), poslední dobou je to Aktivia – ale asi jsem ovlivněna jejich reklamou, o účincích začínám pochybovat.
Z ovocných nemám ráda právě jahody, pochutnám si raději na višni nebo broskvi.

Že ma každý jogurt živé bakterie mě potěšilo – snad jsou pro náš organismus tak přínosné, jak se proklamuje.

Bumbes

Já mám v oblibě smetanovou Krajanku. Jsem tak mlsný, že si do ní ještě přidávám vlastní marmeládu.

aramah

Bílý jogurt ostatně jako všichni,a také stračatelu jen ve skle.

anonym

DOBRÝ DEN.JÁ PREFERUJI ZÁSADNĚ VELKÝ BÍLÝ JOGURT KTERÝ DOZRÁVÁ PŘÍMO V KELÍMKU A OBSAHUJE OPRAVDU ŽIVÉ KLADNÉ BAKTERIE,KTERÉ JSOU NUTNÉ K POSÍLENÍ STŘEV (70%)IMUNITNÍHO SYSTÉMU OBSAHUJÍ PRÁVĚ STŘEVA).JMENUJE SE HOLANDIA A JSOU RŮZNÉ VELIKOSTI,ALE NEKUPUJTE SI POKUD MOŽNO JOGURTY SLAZENÉ S OVOCEM PROTOŽE JSOU VĚTŠINOU VELMI KALORICKÉ A NA MÍSTO MLÉKA NEBO SMETANY SE PŘIDÁVÁ ŠKROB.BÍLÉ JOGURTY SI POTOM DOMA RADĚJI SMÍCHEJTE S VAŠÍ OBLÍBENOU MARMELÁDOU NEBO I MEDEM.HODNĚ ZDRAVÍ VÁM VŠEM PŘEJE ZAJ-PO
Doplňuji:
PANÍ ANNAS DĚKUJI ZA ZPRÁVU A JSEM CELKEM PŘEKVAPENÁ,ŽE TEN JOGURT KTERÝ PREFERUJI JÁ NENÍ NA 1 MÍSTĚ,PROTOŽE JEJ MÁM RÁDA A PŮSOBÍ NA MNĚ A MOJI RODINU VELICE DOBŘE.PŘEKVAPUJE MNĚ TAK=,ŽE JEDEN Z NEJLEPŠÍCH JE JOGOBELA.DĚKU­JI.ZDRAVÍ VÁS ZAJ-PO

Zdroj: JSEM ZDRAVOTNI SESTRA

afro.minerva

Naší malé dávám zásadně bílou aktivii a přimíchávám do ní polovinu ovocné přesnídávky a nebo tam dávám banán nebo jiné ovoce. Ale raději má Hamánky s jogurtem. Je to vlastně to jediné, co mi sní vždy.

Jinak já osobně jogurty nejím. Když, tak si dám raději ovocný tvaroh a to také vyjímečně…

Ale nemám odvahu právě kvůli cukru jí dávat ty už s příchutí. Stejně by mi to asi nejedla, protože ani Pribiňáčka nechce (žádného) a navíc nesnáší i slazené kaše a tak.

panenka

Já si kupuji Jogobelu,Flori­an,Srdíčko.

ReHu

Preferuji Olmu.
A dost mě překvapilo, že Zott se umístil jak na předním, tak na koncovém pořadí.

petka

Já to hodně střídám, protože se jednoho druhu přejím…mám ráda všechny ovocné příchutě, čokoládové, bílé, jemně slazené, ale vadí mi takové ty experimenty jako hruška s čokoládou nebo malina s jahodou apod…to je moc překombinované…sa­mozřejmě jako pravý jogurt je určitě Choceňský nebo florian. Activia je taky dobrá, ale těch prospěšných složek tam bude asi o něco méně.

RAB

mám nejradši Florian, hlavně teda čokoládový nebo stracciatella, ale višňový taky ujde
taky si jogurty „děláme“. Vezmeme 1 bílý, sušené mléko a normální mléko a pak to ve skleničkách strčíme do jogurtovače od firmy ETA.

zdeny

Pro mě je nejlepší jogobela ananas v půlkilovém balení a pak florian oříškový , na těch jsem dost ujetej :))

Jahoda

Za značku mám hodně ráda Olmu. Jinak pak si občas koupím Jogobellu, Activii (většinou bílou), Floriana, Srdíčko, Jihočeský jogurt atd. 🙂