Kterou zemi lze nazývat čokoládovou velmocí?

Nějakou dobu přemýšlím, zda je země, která má výsostné postavení v tomto průmyslu.

Obrázek (pixabay)

Nejlepší odpověď
annas

Jiná odpověď

Myslím si, že Švýcarsko,. Občas kupuji zn. Lindt

"Největšími výrobci čokolády jsou Francie, Německo a Švýcarsko.

Švýcarsko je považováno za čokoládovou velmoc a švýcarská čokoláda je synonymem kvality.

Zatímco největším výrobcem kakaa je Pobřeží Slonoviny. Významnými producenty jsou také Ghana a Nigérie"

Jde o informaci z 20. ledna 2020

http://www.da­vidrejl.cz/l/co­kolada-pokrm-bohu/

--
"Za první republiky představovalo Československo čokoládovou velmoc. Ve 30. letech se naše výrobky nemohly prosadit na světových trzích, i když kvalitou byly srovnatelné, ale ceny byly vysoké.

V posledních letech dochází k opětovnému příklonu ke kvalitě, za kterou si ovšem také připlatíme.

Nedávno jsem si koupila 100% hořkou čokoládu. z Troubelice 45g čokoláda stále 78 Kč. Ale musím říct, že mně příliš nechutnala, samozřejmě vyšší cena za kvalitu.

Chutná mně česká Karla, i když kupuji i jiné, podle toho, na kterou narazím.

https://www.co­komuzeum.cz/cz/mu­zeum/historie/co­kolada-v-ceskych-zemich

Další odpovědi
Butters_xD

Jiná země

Německo

Edison

Jiná odpověď

Určitě jich je víc, než zde vyjmenované. Švajcá určo. Belgie asi taky. Rakousko už pokulhává.

Kepler

Švýcarsko

FlAsh_7

Švýcarsko

RyuzakiKate

Belgie

Po ochutnání pravých belgických pralinek nemůžu jinak.

elkon

Belgie

da ny

Švýcarsko

Za mne Švýcarsko (chutná mi Lindt).

Doma, v ČR chodívám pro pralinky a prezenty (z kraje) sem:
https://www.pra­linky-klatovy.cz/#ut­m_source=firmy­.cz&utm_medium=ppd&ut­m_content=kate­gorie&utm_ter­m=Prodej%20%c4%8d­okol%c3%a1dy&­utm_campaign=fir­my.cz-13254039
😁

marci1

Jiná odpověď

Největším vývozcem čokolády je Německo. 🙂

Edison

Tak Německo teda moc ne. To už spíš Frantíci.

anonym

Taky bych řekl. Ještě jsem přemýšlel nad Českem. Dnes samozřejmě ne, ale v minulosti tady tento průmysl nebo na špatné úrovni.

anonym

  • nebyl

Edison

Mno… v sortimentu a pestrosti… nevim… Co jsem viděl v jedinym malym krámku ve Švajcu… jsem nevěděl, co koupit dřív…

anonym

To ve Švajcu sáhnu po Toblerone.

Edison

Lindt a toble jsou všady a profláklý. Ty si klidně nakoupim i tady… Já si tam vybírám cokoli neznámýho…

anonym

Máš nějaký typ?