Avatar uživatele
Míla23

Kterou církev zvolit??

Je lepší založit církev novou, neboť ji nedáme šanci a nebo na toto (nedání šance a nahazování špatných směrů zapomenem)?? Pozvedneme církev nejúznavanější­......? No, jasně vítězí katolíci?? Stačí si vzít z každé víry to nejlepší?? Nebo je dobré být věrný jednomu?? Necháme si svobodu, nebo se staneme pastýřovýmy ovečkamy?? Tím by byl krok ke spasení .....

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 3624 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
NikkiHeat

A to je co? Agitace? Člověče na celou církev se vyprdni.....v boha můžeš věřit klidně i v koupelně. Tak k čemupak církev? Jo jakože jsou zástupci boha na zemi. Tak zaprvé je to směšná pohádka a za druhé…jestli je bůh takový jako jsou jeho zaměstnanci na zemi tak se takového boha musím děsit. Od náboženství ruce pryč…to nemá s vírou ve vyšší moc nic společného. Je to jen továrna na peníze.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Alesh

jj, staneme se pastýřovýmy ovečkamy 🙂 to je materiál 🙂

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
MK44

„Kterou církev zvolit?“
Kdo Vás k tomu, abyste nějakou církev mermomocí volil, nutí? Nenechte se!

„Je lepší založit církev …“
Co byste si nezaložil? Máte-li rád mystiku, duchaření, rituály, fantasy …

„Pozvedneme církev nejúznavanější­......? No, jasně vítězí katolíci …“
Nejuznávanější kde? A kým? V Polsku nebo v jižní Evropě asi vítězí katolíci. V severní Evropě by Vás s nima hnali …

„Stačí si vzít z každé víry to nejlepší?“
Jistě je dobré zamýšlet se nad názory našich předků, nad tím, v čem s nimi souhlasíme a v čem nikoli. Jestli to stačí, nevím. Možná by to chtělo taky něco nového přidat.

„Nebo je dobré být věrný jednomu?“
Záleží, o jaké „jedno“ jde. Co když se s tím „jedním“ neztotožňujete, ať vůbec nebo s některými jeho součástmi? Budete snad podporovat celek, jehož složky nepovažujete za správné? Jenom proto, že takový celek má ve Vaší rodině tradici?

„Necháme si svobodu, nebo se staneme pastýřovýmy ovečkamy?? Tím by byl krok ke spasení .....“
Svobodu si rozhodně nechte! Ale jako první krok, byť Vás nespasí – snad pokrok v pravopisu. 😉

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
mosoj

Je mně 68 a zatím jsem nepřišel na to, k čemu bych mohl církev potřebovat.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Pokládám se za agnostičku, tak jestli takovou partaj založíš, tak dej vědět!
http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Ag­nosticismus

To spasení nějak souvisí s těmi ovcemi? To je tedy vážně pastva! 🙂

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
VaKo

Blahoslavení kdo neviděli a přesto uvěřili. Ježíš tedy říká, že máme věřit a budeme blahoslavení – šťastní.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
nnn1

Poznávací znaky pravého náboženství podle Bible:
láska (Jan 13:35)
vysoká mravní měřítka (1. Korinťanům 6:9–11)
jsou pronásledováni (Matouš 24:9; Sk 24:5; 17:5–8)
nejenže odpovídají na základě Bible, ale také se Biblí řídí (Matouš 15:9)
kážou „dobrou zprávu o Království“ (Matouš 24:14; Lukáš 8:1; Skutky 5:42; Římanům 10:13–15)
dávají dobrovolné dary (2. Korinťanům 9:7)
(Matouš 23:8–10)
věří, že „celé Písmo (Bible), je inspirováno Bohem“ (2.Timoteovi 3:16)

nepoznají se podle zázraků (1. Korinťanům 13:8b)

před 3369 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Roman71

Udělej to jako já, čti Bibli a pozoruj, kdo (které náboženství) skutečně jedná v souladu s Boží vůlí. Nebude ti dlouho trvat a najdeš přesně to, co hledáš. Budeš překvapen :)

před 3605 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
arygnoc

keď mám veriť (v boha?), nepotrebujem, aby mi niekto vysvetloval, AKO mám veriť.

cirkev je zlo hodné zavrhnutia, mala by byť postavená mimo zákon.
akákoľvek cirkev.

před 3624 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek