terry

Kterou byste mi doporučili čističku vzduchu? Nepotřebuju nic speciálního, preferuji jednoduchou údržbu.

Vím, že se tu doporučování moc nenosí, ale nehledám speciální filtry apod.
V práci mám 2 kočičí kámošky a potřebuju eliminovat línající chlupy.
Proto je pro mně prioritou snadné čištění předřazených filtrů.
Moc se v tomto směru neorientuju.
Díky za tipy.

Nejlepší odpověď
anonym

https://cisticky-vzduchu-a-zvlhcovace.he­ureka.cz/f:p:-4000/ máš to tam seřazené podle průměrné spokojenosti uživatelů a u každého typu máš uživatelské recenze přednosti i nedostatky

Další odpovědi
Kepler

Obávám se, že na kočičí chlupy čistička vzduchu moc fungovat nebude, protože ty se drží převážně na vodorovných plochách. Tady by pomohl spíš vysavač typu vodník, který vzduch současně „vypere“ a zvlhčí. Jinak na osvěžení vzduchu používám malý ionizátor, který vyrábí ozón a likviduje tak kuchyńské i jiné organické pachy, zrovna tak i cigaretový kouř. Díky tomu nemusím moc větrat a vůbec nemusím pouštět radiátory.

Edison

Mě se líbí, jak sterilizujeme svoje okolí. A pak se divíme, kolik alergií se vyvrbí…

elkon

Jak název napovídá, je to na čištění vzduchu, ne kočičích chlupů.

terry

Elkon, co to meleš? Já přece nepotřebuju čistit kočičí chlupy. Potřebuju vyčistit (aspoň trochu) vzduch od kočičích chlupů.
Ach ta čeština.

terry

Edisone, co tím myslíš?
Chlupy se mi lepí na folii, se kterou pracuju. To nemá se sterilním prostředím a alergiemi co dělat.

Edison

Taky k tomu čistička vzduchu neslouží. Jak tu někdo napsal, pokud máte problém s mechanickými nečistotami je to na úpravu režimu celého pracoviště.

terry

Že bych jako ty 2 kočky měla dát do útulku?

terry

Díky, asi budu muset pořídit aspoň 2.
Zapomněla jsem, prostor dílny je cca 100 m3.

anonym

Z vlastní zkušenosti pak můžu doporučit Xiaomi Air Purifier 2S https://cisticky-vzduchu-a-zvlhcovace.he­ureka.cz/xiao­mi-mi-air-purifier-2s/# za něco málo pod 3000Kc

anonym

Pardon myslel jsem levnější model 2H zde https://cisticky-vzduchu-a-zvlhcovace.he­ureka.cz/xiao­mi-mi-air-purifier-2h/#

marci1

Tato by byla možná pro „terry“ vhodná. Píše se tam, že zachycuje i zvířecí srst. 🙂