annas

Kterého autora a dílo vám připomene charakteristika?

Básník, dramatik, především však prozaik (09. 11. 1818 – 03. 09 .1883) se proslavil svými povídkami, v nichž líčí krásu krajiny, ale vyjadřuje i protest proti nevolnictví. Cyklus jeho románů je označován za letopis ruské inteligence.

Nejlepší odpověď
1popelka1

Podle popisu by to mohl být Ivan Sergejevič Turgeněv.

Z díla si vzpomínám jen na Lovcovy zápisky, ale to není román. Možná Děti a otcové?

Po googlování – romány Otcové a děti, Rudin, Šlechtické hnízdo, Dým….

Další odpovědi
vagra

Povídkami,líčícími krásu ruské krajiny,jistě myslíte Turgeněvovy povídky z knihy Lovcovy zápisky.Ty jsem kdysi i četl.Zajímavé čtení.
Jeho romány jsem nečetl,takže neznám.

annas

Popelko, vzpomenete i ještě na dílo?