Avatar uživatele
Rokio

Které znáte teorie, jak by mohl zaniknout vesmír (otázka primárně pro Keplera)?

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? jirka F, aliendrone před 1945 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Edison

Pokud je mi známo, v zásadě jsou tři možnosti zániku vesmíru: 1. Pokračování Velkého třesku. Tedy rozpínání pokračující velkým tempem až do roztrhání hmoty. 2. Vychladnutí vesmíru. Tedy nekonečné zpomalování rozpínání vesmíru a vychladnutí vesmíru. To bychom mohli teoreticky pozorovat jako nekonečnou tmu. 3. Po dosažení mezní velikosti vesmíru by mohlo dojít k obrácení, tedy ke smrťování vesmíru zpět do singularity se všemi fázemi vesmíru, které s tím souvisejí.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
ivzez

Je-li otázka alespoň sekundárně určena i ostatním uživatelům, odpovím,
že žádnou. Tedy ne, že bych se nikdy s žádnou nesetkala,
ale žádnou z nich neznám tak dobře, abych mohla odpovědět, že ji znám.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
aliendrone

Abych také trochu zamachroval, tak přihodím inflační vesmír – po dosažení kritické hustoty v důsledku rozpínání vesmíru dojde k dalšímu fázovému přechodu vakua a k opětné hyperinflaci. :)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Kepler

V podstatě má Edison pravdu. Jde o to, jestli je náš vesmír uzavřený a do nekonečna se opakující v cyklech Big Bang a následného smrštění do singularity, nebo se bude rozpínat do nekonečna. Pak by se tomu říkalo tepelná smrt Vesmíru. Pak ještě existuje možnost, že boha to omrzí a cvakne vypínačem. Mně je to ale úplně jedno, pro mně skončí Vesmír zároveň s vlastní smrtí. Tak aspoň vrátím své chemické prvky.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek