Filip84

Které z šesti nejčastěji konsumovaných potravin / jídel na světě jíte nejčastěji?

Na Facile in Cucina je zajímavý článek o šesti nejčastěji konsumovaných jídlech a potravinách na světě:

  • Sushi – vpravdě, znám spoustu mnohem lepších japonských jídel, než je sushi. Ale naprosto chápu, že si sushi našlo cestu do žaludků západních strávníků, a že je tak oblíbené.
  • Nudle – jsou míněny pšeničné. A jestli jsou to spaghetti, linguine, čínské předvařené nudle, Ramen, Ramyon, nebo třeba kolínka (s mákem 😂) je dokonale nepodstatné.
  • Vejce.
  • Hamburger – dnes už, vlastně, americká klasika, která je rozšířena taky téměř po celém světě. Ale docela mne překvapuje, co za Scheiße jsou s to prodat některé nejmenované fastfoodové řetězce lidem a nazvat to „burger“! A je burger i DDR Griletta (https://de.wi­kipedia.org/wi­ki/Grilletta)?
  • Pizza – klasika italské kuchyně: tenké těsto, drcená rajčata, bůvolí mozarella, bazalka. Ale, pozor, taky americká „buchta“ s ananasem, melounem, imitací amerického sýru a smetanou! A je Krusta aus DDR (https://de.wi­kipedia.org/wi­ki/Krusta) taky pizza?
  • Rýže – naši lidé nepatří, obecně, mezi rýžožrouty, máme spotřebu rejže cca 20 kg na osobu a rok. Ale, jinak, rejže není jenom rejže takto ve varném sáčku, jsou to i rýžové nudle, víno, likéry, pálenky, rýžový škrob.

Tak co, co z toho jíte nejčastěji, nebo čeho z toho máte největší spotřebu?

Článek je tady: https://www.fa­cileincucina.it/pri­ma-pagina/qual-il-cibo-pi-consumato-al-mondo.htm

Hlasujte v anketě

Nejlepší odpověď
GM

Pizza.

Asi jednou za 14 dní si udělám domácí pizzu (pro sebe chudší, pro vnuky bohatou) hamburgery taky domácí, dělám z kvalitního hovězího z domácího chovu. To jen když přijedou vnuci. Sushi nejím, rýži ani nudle nemám ráda. Ve fastfoodu nic nekonzumuji, i hranolky dělám z domácích brambor.

Další odpovědi
marci1

Vejce.

Na jakýkoli způsob. Vejce jsou superpotravinou. 😄

elkon

Rýže.

Syrové ryby nejím, vejce jsou součástí většiny jídel a to ostatní příležitostně. Ale nejméně „hambáč“.

Rokio

Vejce.

Vejce jím celkem často.

Ametyst

Vejce.

Miluju vejce 100× jinak. Vyšlehaná vejce patří i do koláče.

dubraro

Nudle.

Příležitostně jím všechny uvedené. Ale nudle v nějaké formě asi nejčastěji.

zjentek

Rýže.

cappuccino

Rýže.

Nejradeji ryzi na kari.

da ny

Vejce.

Ze seznamu vejce a trochu méně rýži.
Několikrát v roce nudle.
Ostatní pokrmy v mém jídelníčku nejsou. Pokud ano, tak asi 1× za 5 let 😉

cochee

Vejce.

Samozřejmě, že vejce, vejce jsou součástí haldy dalšího jídla, často včetně zde uvedených nudlí; samotná vejce zas tak často nejím, jsou i jiní kábři s neuvěřitelnou spotřebou vajec… Syrovým rybám a fástfůdu se programově vyhýbám. Jsem Evropan, takže ať si Amíci a Japčíci nechají své blafy pro sebe.

Filip84

Ametyst & marci: Holky, vaříte i jiná vejce, než takto od kury? Třeba, co já vím, kachní, křepelčí, nebo od pštrosa?

Ametyst

Pštrosí zatím jen jednou, na to nás není dost. Ze skořápky, která je speciální, a zachovala se, mám lampičku. 🙂

Filip84

Tak vajíčka, zatím, vedou, je to nervák! 😂

Na rovinu, já čekal ostrý souboj mezi burgerem a pizzou, no ale tak tady není až tak mlado, že…