JájsemRaibek

Které údaje zaznamenává „černá skříňka“ ve vlaku?

Tak rychlost je jasná, ale které další údaje zaznamenává? Třeba světla, houkačku atd.?

Nejlepší odpověď
annas

"Potřebné údaje např. o nehodě pocházejí ze záznamového zařízení nazývaného černá skříňka.

Ve vlacích zaznamenává základní technické údaje, jako jsou rychlost vozidla, zda byl v pořádku brzdný systém a zda strojvedoucí brzdil, nebo údaje z návěstidel. Na rozdíl od podobných zařízení v letadlech nepořizuje například zvukový záznam z kabiny strojvedoucího.

Skříňka je uložená bezpečně za stanovištěm strojvedoucího a navíc se nachází prakticky až u stropu, uvedl technik specializovaný na opravy jednotek pendolino Jan Studeník."

Zdroj: https://www.li­dovky.cz/posko­zene-pendolino-bude-treba-vyrobit-znovu-vyjma-podvozku-pu5-/zpravy-domov.aspx?c=A150730­_110750_ln_do­mov_ELE

Skříňky jsou dvě – nehoda ve Studénce
„Už po odtažení vozu ze Studénky do Bohumína se podařilo najít první takzvanou černou skříňku ze zadní části vlaku, data z ní nyní inspektoři analyzují. Druhé zařízení bylo v poničené části soupravy. Z údajů obou skříněk podobně jako v letadle mohou odborníci zjistit informace o "chování“ vlaku i strojvůdce."

Zdroj: http://domaci­.eurozpravy.cz/zi­vot/127345-pendolino-smetlo-kamion-rychlosti-142-km-h-ukazala-druha-cerna-skrinka/

Další odpovědi
plebs

Dle mého odhadu není černá, ale růžová a většinou má černé údaje