Avatar uživatele
Rokio

Které druhy sportu podle vás nejsou prospěšné lidskému zdraví?

Podle mě sem patří box a let na rogalu.

Box neprospívá hlavě a let na rogalu nijak nezlepšuje fyzičku (alespoň myslím).

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? Klasa před 1426 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Drap

Ultimátní zápasy a podobné. Nelze říct, že neprospívají zdraví, prospívají, ale rizika že se to zdraví poškodí jsou větší.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Kelt

Nedívej se na to z tohoto pohledu, máš zkreslené představy. Bojové sporty můžeme brát jako hrubost, násilí nebo také umění se koncentrovat, využít nepřítelovy slabiny, zaváhání a pod. Mnohdy rozhoduje o vítězství sekunda nebo ještě kratší doba. A let na rogalu- ne nepustí tam troubu a řeknou mu, snaž se někam doletět a buď opatrný. Takový člověk musí znát trochu meteorologii, teorii proudů a musí umět reagovat a řídit to letadlo. Takže musí být i fyzicky zdatný a musí umět předvídat, jak sklopit, nastavit křídlo a podobně. Každý sport je zaměřený na něco jiného. Běžec musí být rychlý, ale není tak silný, jako vzpěrač. A šachista myslí několik tahů dopředu, kdežto fotbalista, nebo hokejista se rozhoduje v pár vteřinách. V tenisu se namáhají ruce, při veslování záda. I když se říká, že sportem k trvalé invaliditě, dá se sport provozovat mnoho let. Samozřejmě lidé mohou chodit třeba i po 80, ale automobilní sport, nebo letectví bych jim nedoporučil.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
orwell

Žádný sport, který se provádí tzv. nadoraz, neprospívá zdraví. Sportovat je třeba rozumně, tak na půl či tři čtvrtě plynu. Pokud ždímeš z těla dlouhodobě maximum, určitě se ti za to po čase „odmění“. Pokud provozuješ vrcholový sport, musíš jet až na hranici svých možností, jinak tu pomyslnou výkonnostní laťku výš neposuneš a to už, podle mého názoru, zdraví neprospívá. Viděl jsem už pár sportovců, kteří po ukončení kariéry navštěvují lékaře velice často, zejména s pohybovým aparátem. Zrovna nedávno jednomu fotbalistovi v mém věku vyměňovali kyčel, zatímco já mám pořád svoji. Prostě nic se nemá přehánět! Ale kdo chce kam,…

Upravil/a: quentos

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Zvidatel

Na bojových sportech není nic špatného. Můžou být lepší než mnohé jiné.
Žádný sprot vyloženě není proti zdraví. V některých je jen nebezpečí úrazu, jako třeba parašuting nebo to rogalo a další. Samozřejmě i u těch bojových sportů může být riziko poranění, ale to neznamená, že jsou špatně nebo zdraví škodlivé.
Orwell, sporty jsou o překonávání se, vytrvalostni a extrémní sporty jsou fajn. Kdyby člověk nedělal víc než musí, tak se nikam neposune. Občas je dobré jet na stodeset procent. Člověka to udělá silným, zdravým, vytrvalým a odhodlaným, dodá mu to víc energie, víc sebevědomí a neskutečně plno dalších pozitiv. A co teprve ten báječný pocit po zvládnutí takového sportu, jako nějaké jeho disciplíny a vědomím, že jsme do toho dali všechno. Pocit k nezaplacení.

Upravil/a: Zvidatel

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Mc Merkurion

… sportem ke zdraví a trvalé invaliditě …

… šachy >>> nejni to podle mne žádný sport, pohybu je u toho minimálně …

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Domik15

Pozemní hokej, maji fakt ohnutý záda

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Sportovkyně7

Gaučink (několik hodin se nehejbeš)
Sumo (stloustneš)
Bojové sporty (jsou tam velká rizika)

Nový příspěvek