Rokio

Které druhy sportu podle vás nejsou prospěšné lidskému zdraví?

Podle mě sem patří box a let na rogalu.

Box neprospívá hlavě a let na rogalu nijak nezlepšuje fyzičku (alespoň myslím).

Nejlepší odpověď
Drap

Ultimátní zápasy a podobné. Nelze říct, že neprospívají zdraví, prospívají, ale rizika že se to zdraví poškodí jsou větší.

Další odpovědi
Kelt

Nedívej se na to z tohoto pohledu, máš zkreslené představy. Bojové sporty můžeme brát jako hrubost, násilí nebo také umění se koncentrovat, využít nepřítelovy slabiny, zaváhání a pod. Mnohdy rozhoduje o vítězství sekunda nebo ještě kratší doba. A let na rogalu- ne nepustí tam troubu a řeknou mu, snaž se někam doletět a buď opatrný. Takový člověk musí znát trochu meteorologii, teorii proudů a musí umět reagovat a řídit to letadlo. Takže musí být i fyzicky zdatný a musí umět předvídat, jak sklopit, nastavit křídlo a podobně. Každý sport je zaměřený na něco jiného. Běžec musí být rychlý, ale není tak silný, jako vzpěrač. A šachista myslí několik tahů dopředu, kdežto fotbalista, nebo hokejista se rozhoduje v pár vteřinách. V tenisu se namáhají ruce, při veslování záda. I když se říká, že sportem k trvalé invaliditě, dá se sport provozovat mnoho let. Samozřejmě lidé mohou chodit třeba i po 80, ale automobilní sport, nebo letectví bych jim nedoporučil.

orwell

Žádný sport, který se provádí tzv. nadoraz, neprospívá zdraví. Sportovat je třeba rozumně, tak na půl či tři čtvrtě plynu. Pokud ždímeš z těla dlouhodobě maximum, určitě se ti za to po čase „odmění“. Pokud provozuješ vrcholový sport, musíš jet až na hranici svých možností, jinak tu pomyslnou výkonnostní laťku výš neposuneš a to už, podle mého názoru, zdraví neprospívá. Viděl jsem už pár sportovců, kteří po ukončení kariéry navštěvují lékaře velice často, zejména s pohybovým aparátem. Zrovna nedávno jednomu fotbalistovi v mém věku vyměňovali kyčel, zatímco já mám pořád svoji. Prostě nic se nemá přehánět! Ale kdo chce kam,…

Zvidatel

Na bojových sportech není nic špatného. Můžou být lepší než mnohé jiné.
Žádný sprot vyloženě není proti zdraví. V některých je jen nebezpečí úrazu, jako třeba parašuting nebo to rogalo a další. Samozřejmě i u těch bojových sportů může být riziko poranění, ale to neznamená, že jsou špatně nebo zdraví škodlivé.
Orwell, sporty jsou o překonávání se, vytrvalostni a extrémní sporty jsou fajn. Kdyby člověk nedělal víc než musí, tak se nikam neposune. Občas je dobré jet na stodeset procent. Člověka to udělá silným, zdravým, vytrvalým a odhodlaným, dodá mu to víc energie, víc sebevědomí a neskutečně plno dalších pozitiv. A co teprve ten báječný pocit po zvládnutí takového sportu, jako nějaké jeho disciplíny a vědomím, že jsme do toho dali všechno. Pocit k nezaplacení.

Mc Merkurion

… sportem ke zdraví a trvalé invaliditě …

… šachy >>> nejni to podle mne žádný sport, pohybu je u toho minimálně …

Domik15

Pozemní hokej, maji fakt ohnutý záda

Sportovkyně7

Gaučink (několik hodin se nehejbeš)
Sumo (stloustneš)
Bojové sporty (jsou tam velká rizika)