Complex

Které sekty dodržují desatero přikázání?

Nejlepší odpověď
annas

Např.
"Hnutí pro obnovu deseti přikázání Božích (Movement for the Restoration of the Ten Commandements of God)

Na sklonku 80. let založilo pět vůdců v Ugandě Hnutí pro obnovu deseti přikázání Božích, které se tvářilo jako katolické uskupení, a to přesto, že bylo vedení i řada členů římskokatolickou církví exkomunikována. Jak napovídá název, zvláštní důraz kladli přívrženci na dodržování Desatera přikázání ze Starého zákona. V rámci svého náboženského přesvědčení řada sektářů odmítala mluvit a raději používala znakovou řeč, aby neporušila přikázání o nepřípustnosti křivého svědectví vůči bližnímu. "

https://www.in­fo.cz/magazin/8-nejbrutalnejsich-nabozenskych-sekt-ktere-rozsevaly-zkazu-a-smrt-8491.html

2." Církev Ježíše Krista Svatých posledních dnů – Mormoni: , Je to sekta?

http://www.hks­.re/wiki/doku­.php?id=mormo­ni_2012

3.
ttps://zpravy­.idnes.cz/ugan­da-desatero-sekty-kulty-mesiasi-d7a-/zahranicni.as­px?c=A160726_193123_zah­ranicni_kha

4. https://www.ad­cz.cz/bible-a-vira/zivotni-pribehy/charis­maticke-hnuti-osobni-zkusenost/

Možná se najdou i další.

Další odpovědi
ivzez

Žádné.
Desatero dodržují pouze lidé.

annas

Ivzez,

jde přece o personifikaci – neživým věcem jsou přisuzovány vlastnosti a schopnosti. Někdfy se chápou jako druh metafory.

ivzez

Annas,
ano, jde o personifikaci, která má své místo
v literatuře, nikoliv v běžném životě.

Já jsem na personifikaci v běžných textech, myšlenkách
a vyjádřeních dost háklivá, protože podporuje alibismus.

Chyby nedělají lidé, ale sekty, neprovinili se zaměstnanci/lidé,
ale firma ta a ta; nenechal se podplatit ten a ten politik, ale ústupek udělala ta a ta strana, …

U církví a sekt je to ještě horší. Hodně zla bylo spácháno »jménem Boha«. Většinu toho zla, jehož následky pociťujeme dodnes, spáchali představitelé církví → konkrétní osoby. Personifikace církví a sekt umožňuje nebo usnadňuje skrytí proviliců.

ivzez

…provinilců.