Avatar uživatele
paul1

Které povolání obdivujete, resp. máte k němu úctu?

Já komiky (baviče), herce a zpěváky. Ti musí, přes různé osobní trampoty, které mají podobné jako ostatné lidé, při vystoupení dát stranou
a zapomenout na ně.

Zajímavá 5Pro koho je otázka zajímavá? Lurius, dust8, Ametyst, Filip84, Darcy před 488 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
elkon

Lékaře v nemocnicích , záchranáře a hasiče.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
zjentek

Tanečnice, krasobruslařky, aquabelly a takové.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Lotr2008

Zdravotníčtí pracovníci, vědci, hasiči, policisté, vojáci

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
jirka F

Záchranáře protože dokáží zachránit život nebo vyslechnout nemocného. A hasiče protože také zachraňují životy a dokáží vytáhnou auta s příkopů a prostě jsou super. Poté ještě obdivuji těžkou dřinu horníků. A to je asi tak všechno.

Dodatek policii nemám moc rád. Třeba má lotr2008 jinou zkušenost.

Upravil/a: jirka F

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Dvorní šašek

Politiky

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
df

Já obdivuji lehké ženy. Potom virtuozní muzikanty, kteří musí trénovat několik hodin denně. Pak Jágra, za tu dřinu, kterou do svého povolání vložil. A Schwarzeneggera, taky za jeho dřinu a pozitivní pohled na úspěch. A všechny ostatní, kteří obětují tolik energie do své práce, jako výše jmenovaní. Já jsem více vůdčí typ – dej mi lidi, já to udělám. Tak mi to vyhovuje.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Darcy

záchranáře, taky zdravotní sestry a pomocný personál (na geriantrii nebo onko třeba dostanou strašně zabrat), každého kdo pomáhá znevýhodněným lidem, dětem, zvířatům.
Taky remeslníci, prodavačky a uklízečky, protože jsou naspodu „potravinové pyramidy“, jsou placeni nejméně a nedoceneni, chápani společností skoro jakoby podlidi, a přitom bez nich by to nešlo a nefungovalo.
Nejméně právě pak ty (slovenské) herce, politiky a prezidentky..

Upravil/a: Darcy

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Rokio

Horníky. Ti opravdu tvrdě dřou a mají pak zničené zdraví.

Dále ostrahu objektu. Moc nevydělávají a přitom mají velkou zodpovědnost.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Filip84

Tak to já nikoli, většina herců, bavičů a zpěváků jsou pouze parasité, nic víc, nic míň, těch dobrých je málo.

[P]řes různé osobní trampoty, které mají podobné jako ostatní lidé“ je musí dát stranou, zapomenout na ně a dělat svůj job každý pingl, servírka, ale i třeba holka na kase v supermarketu, nebo holka za pudlem bensinové pumpy. Oproti „cellebritám“, které vystoupí jednou za, co já vím, měsíc, týden, dva měsíce, nebo tak něco a podobně, tak tito lidé musí denně a dvanáct hodin, čtrnáct hodin, deset hodin, nebo tak něco a podobně.

Já mám úctu ke každému povolání, které je užitečné, není horší a lepší práce, pokud je užitečná a potřebná.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Ametyst

Spisovatele, hudební skladatele, kapitány lodí, piloty.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
da ny

Těch lidí/profesí je mnoho.
Nejvíce si vážím práce hasičů. Jsou všude, u všeho (kam se „hrabou“ ostatní složky včetně ozbrojených).

Někteří mají na výběr, na úkor financí (zisk/pokuta). Zp+vák může zrušit vystoupení/přeložit na jiný termín. Herec má často možnost alternace.
Mnohem více obdivuji pracovníky ve zdravotnictví (všechny). Pacienta nezajímá, že jim zemřela blízká osoba, že se rozvádějí, že je jim zle, že je něco bolí/trápí.
Podobně jsou na tom i jiní pracující ve službách, kteří jsou v kontaktu s lidmi (někdy se méně daří skrýt náladu a rozpoložení).
Respekt a úctu mám ke všem, pod jejichž šikovnýma rukama vzniká něco úžasného, nádherného, zajímavého i užitečného, pěkného nebo dobrého/chutného.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
cappuccino

Atomove fyziky, horske zachranare a operujici lekare.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Lurius

O povolání to ani není, ale o motivaci lidí co tu práci dělají, třeba už jen proto aby jiní nemuseli nebo mohli žít lépe

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
led

Vyhnem sa slovám o obdive konkrétneho povolania. Každé povolanie, moment, čo je to povolanie? Je to len škatuľka, do ktorej je zaradený typ vykonávanej práce. Pritom tá práca môže byť rôzna. Napríklad vy v texte otázky píšete jedno povolanie a 3 profesie, ktoré obdivujete. Ale viete, že do tohto povolania patrí aj množstvo ďalších profesií, ktoré rovnako pri tom istom vystúpení dajú svoje city bokom a vynakladajú maximum pre úspech a cieľ vystúpenia. Rovnako aj zdravotníctvo, to nie sú len lekári a sestričky, ale predstavte si nemocnicu bez zriadencov, upratovačiek a kuchárok.
Pri svojej životnej ceste som spoznala množstvo rôznych povolaní na celom svete a dospela som k jedinému poznaniu:
Každé povolanie, každá práca vykonávaná v prospech života, nielen ľudstva, v prospech budúcnosti Zeme, si zaslúži úctu a vďaku!

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
12(5+7)lungo

Mám úctu k k povoláním všem, které se spolupodílejí na zachování zdraví a životů na zemi.: Lékaři, výzkumníci v těchto oborech, zdravotní sestry , i pomocný personál,však pouze za skutečnosti, že svoji práci konají ku prospěchu věci.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
paul1

pro „df“: už nevím ´, od koho to pochází a jak to přesně zní, ale je toasi takto:
„Pokud prostituci vykonává slušná dívka, potom je to povolání jako každé jiné“ 🙂

Avatar uživatele
12(5+7)lungo

Zajisté souhlasím,a pokud se snaží a dá do toho fakt srdce…
Zkrátka ten dělá to a ten zas tohle a všichni dohromady uděláme moc.

Avatar uživatele
Mravenec

Jiříku, proč nemáš rád policii? Vždyť jste s Rokiem nebyli nikdy ani obviněni z přestupku, ani nedostali pokutu. Tak v čem to je? 😁😁

Avatar uživatele
Filip84

Mravenec: Protože s ním jednají asi tak nějak podobně, jako já, moc se s ním nemažou, co na srdci, to na jazyku (obrazně řečeno), no a to víš, to každý nesnese! 😃

Avatar uživatele
Mravenec

Tomu bych i věřil. 😀

Avatar uživatele
Filip84

Mravenec: On furt žije v nějaké představě, že se s kolem něho musí chodit po špičkách, a že se s ním každý musí jebat, jak s malovaným vajcem, tož něco, jako Karel Poláček & Bylo nás pět, jak ten cirkusák chce zrubat toho tlustého Antona, no a „pardon, madam, já nevěděl, že mladý pán je z lepší rodiny!“ 😂😂😂

Avatar uživatele
zjentek

Já komedianty moc nemusím jó ale herečky z Hollywoodu tak to je něco ouplně jinýho to je panečku jiná liga! (; ((;

Nový příspěvek