Psychotic

Které politické, společenské nebo náboženské hnutí vám přijde nejšílenější?

Jeden z mých koníčků je studium různých extrémních hnutí a konverzace s jejich zástupci. Od křesťanů jsem přešel k feministkám, pak mužské verzi feministek a nakonec k anarchistům… ale tihle všichni už mě tak trochu nudí, už znám všechny jejich argumenty a nemám do čeho píchnout. Tak doufám, že mi někdo z místních doporučí nějaký další objekt k rozpitvání 🙂

Nejlepší odpověď
ten který je

V současné době je na I Dnes zajímavý seriál o náboženských sektách.
http://zpravy­.idnes.cz/sek­ty-kulty-mesiasi-0q8-/zahranicni.as­px?klic=64268
Z politické scény je zajímavé počínání soudruha Pol Pota v Kambodži ve druhé polovině 70 let,kdy chtěl tento diktátor vybudovat čistě jen zemědělskou společnost,za cenu obrovského množství zavražděných obyvatel.
Za další téma ke zkoumání by si zasloužila bývalá komunistka Angela Merkelová a její stoupenci ve vedení EU.Poslední jmenovaná skupina by spíše zasloužila zkoumání psychiatrů.

Další odpovědi
Roman71

Já bych zkusil nějakého abiciózního politika. To je exemplářů ke zkoumání!
..šmankote! Už bych si měl taky dávat bacha co píšu, je před volbami, že? :))

Kepler

Politické a společenské – to co je v Severní Koreji. I když nejde ani tak o hnutí, jako spíš o režim. Těch náboženských je hafo, různými křesťanskými sektami počínaje, jedna přitroublejší než druhá.

anonym

Prý nacismus.

Pixma

Ta demokratická USA.

Cenobita

Pastafariánství

https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/L%C3%A9taj%C3%AD­c%C3%AD_%C5%A1pa­getov%C3%A9_mon­strum

http://zpravy­.idnes.cz/fot­ka-s-cednikem-na-obcance-dc9-/domaci.aspx?c=A130731­_161720_brno-zpravy_lva

led

Chcete vstúpiť do toho hnutia?
Hodnotenie veľkosti „šialenosti“ hnutí je závislé na hodnotení súčasníkov (nie z tohto hnutia) a historikov a ich subjektívneho pohľadu.
Ak hodnotím hnutie z pohľadu jeho odporcov, môžem ho nazvať aj šialeným…
ale nazvem šialeným toto hnutie, ak som jeho stúpencom, jeho aktivistom?Nazvem snáď sama seba a svoje myšlienky šialenými? Priznáte si vy sami svoju šialenosť?

Psychotic

Cenobita: To neplatí, ti to nemyslí vážně 🙂

Psychotic

ten, který je: A já už chtěl dát palce, než se objevily ty kecy na Merkelovou 🙂

ten který je

To nevadí,kašlete na palce.:-) Ve vašem případě ale chápu,že se vás kritika Merkelové dotkla.;-) No,zatím je kritika povolena.:-)

Psychotic

Ale jistě, klidně kritizujte. Sám nejsem její fanda, ale za šílenou bych ji nepovažoval. Spíš neuhlídala idealismus a udělala pořádnou botu.