kurec

Které další zaměstání kromě policisty vyžadují nemít zapnutý pás v autě?

Nejlepší odpověď
cukrar

zákon 361/2000, §6, ods.2
(2) Ustanovení odstavce 1 písm. a) neplatí pro

  1. řidiče při couvání vozidla, b) řidiče, který nemůže užít bezpečnostní pás ze zdravotních důvodů,
  2. řidiče vozidla bezpečnostních sborů, ozbrojených sil a vojenského zpravodajství při plnění služebních povinností, řidiče vozidla obecní policie při plnění úkolů obecní policie, řidiče vozidla jednotky požární ochrany a záchranného vozidla Horské služby při řešení mimořádných událostí8a) a řidiče vozidla poskytovatele zdravotnické záchranné služby v případech, kdy použití bezpečnostního pásu brání v rychlém opuštění vozidla za účelem výkonu dalších povinností.

(3) Ustanovení odstavce 1 písm. c), e) a f) neplatí

  1. pro řidiče, který přepravuje osobu, jejíž zdravotní stav neumožňuje použití zádržného bezpečnostního systému,
  2. pro přepravu dítěte ve vozidle bezpečnostních sborů při plnění služebních povinností, ve vozidle obecní policie při plnění jejích povinností, ve vozidle jednotky požární ochrany při řešení mimořádných událostí 8a) a ve vozidle poskytovatele zdravotnické záchranné služby a Horské služby při řešení mimořádných událostí 8a) nebo při poskytování zdravotních služeb přepravovanému dítěti,

Další odpovědi
elkon

U policie to není vyžadováno, ale dovoleno. A to je rozdíl. Policista si zapne pás podle svého uvážení.

JájsemRaibek

Zajímá tě vyžadování nebo výjimku?
Ale pokud vyžadování, tak ti, kteří musí rychle opustit vozidlo, např. záchranáři, hasiči.

Justin1

Pokud vím, stejně jako policisté to mají i strážníci od městské policie.

Také instruktor v autoškole při výuce nemusí používat pás, aby mohl snadno korigovat žákovo řízení.

led

Nie „nevyžaduje se povinnost mít zapnutý pás“ ozbrojené a záchranné zložky počas zásahu (platí len počas priameho výkonu služby a zásahu, v inom čase platí aj pre nich povinnosť mať pás zapnutý). Medzi tieto zložky patria počas akcie hlavne policajti štátni, obecní, vojenskí a justiční, vojaci v nasadení, záchranári – zdravotníci, hasiči, horská záchranná služba a pracovníci ochrany vládnych činiteľov

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.