Mirdas

Které České malíře uznáváte ?

V dějinách naší země se objevilo opravdu hodně velice kvalitních malířů různých stylů.
Kteří jsou podle vás z nich ti nejlepší ?

Nejlepší odpověď
quentos

Těch je opravdu hodně, nedokázal bych si vybrat. Slavíček, Lhoták, Kubišta, Opltová, Richter (ten mi visí v pracovně), Aleš, Burian, Born, Kaván, Filla, J. Čapek… mohl bych tady vyjmenovávat do rána.
Doplňuji:
ještě se patří zmínit Danu Holou (!!) a postupně si budu určitě vzpomínat na další, kteří by v tomto seznamu určitě neměli chybět…

Další odpovědi
Kelt

Seznam malířů by byl za dobu téměř tisíc let dosti obsáhlý – Škréta, Burian Aleš, Švabinský. Jsou ilustrátoři knížek, jsou malíři, kteří mají slavné obrazy. Třeba knihy ilustroval Cyril Bouda a deset dalších, kteří jsou skvělí, že bych si už tu knihu koupil kvůli ilustracím. A z malířů – Mucha, Aleš a pod. Pokud tito malíři mohli malovat, uznal je někdo s větším rozsahem než já, takže moje uznání tohoto malíře je asi poslední, co by někoho zajímalo.

quentos

… i když holá je spíše kreslířka ;{)> ale titul akademické malířky jí náleží…