Randomčlověk

Které auto je nejrychlejší na světě?

Koenigsegg Jesko Absolut, Tuatara, Bugatti Chiron SuperSport, nebo jiné?

Odpovědi
elkon

V současné době je nejrychlejším autem Bugatti Chiron Super Sport 300+ s nejvyšší rychlostí 490 km/h.

Mravenec

Ty 3 slova bys mohl naklepat do Google sám: https://www.go­ogle.com/sear­ch?q=nejrychlej%C5%A­1%C3%AD+auto+na+sv%C4%­9Bt%C4%9B&oq=nej­rychlej%C5%A1%C3%AD+au­to+na+sv%C4%9Bt%C4%9B&aq­s=chrome..69i57j0i512­l6j69i60.5247j0j7&sou­rceid=chrome&i­e=UTF-8

EKSOT123

Dřív to bývala Avia, často byla k vidění v čele kolony.

paul1

Já jsem našel toto (dosahuje nadzvukové rychlosti) .

Zdroj: https://www.red­bull.com/cz-cs/bloodhound-ssc-nejrychlejsi-auto-na-svete

Filip84

Jo, když to rozparádíš takto na uzavřené dráze, tak jistě.

Třeba po městě bude nejrychlejší Austin FX4, nebo nějaký novější London Taxis, to je dokonale nepodstatné, protože má největší rejd. Zase po nějakých horských dálnicích v Bhútánu bude rychlejší, než tady tyto stodoly, cos vypsal, Caterham, protože je krátký, malý, lehký. Když takto naložíš babu, co má zaděláno na sviště, dva fakany a nákup pro všecky, tak tady k těm kolňám, cos vypsal, budeš muset připojit vůzek, abys to všecko odvezl, no a fakani vzadu budou muset, beztak, sedět tureckým sedem, protože ta místa jsou pro beznohé lidi. Teďka já vím prd, jestli ti tady ti nóbl výrobci drahých, zato strašných, krámů vůbec milostivě povolí tažné, na ten krám, třeba Rolls Royce ti tažné nepovolí, a když ti tažné nepovolí výrobce, nezapíšou ti ho do TP. No, buď jak buď, s tím žebřiňákem za tím tě trhne každý průměrná rodinná stodola.

A když se ti to takto posere uprostřed Afriky, tak nejrychlejší bude Trabant, nebo Mercedes-Benz E W123, protože to je takový „fantom Afriky“, na to seženeš – nějaké – díly všude, no a Trabanta opravíš, pokud máš 1/2" klíč, kus drátu a kladivo.

Všecko je relativní! 😃

Filip84

Eksot: Nebo Škoda 1203! 😅

Randomčlověk

Mravenec: ty čtyři slova jsem zadával ještě před tím, než jsem tady tu otázku dal:
Koenigsegg Jesko Absolut jezdí 531 km/h ale jako nejrychlejší je všude Bugatti Chiron Super Sport, který jezdí 490 km/h.

https://autotrip­.cz/jake-nejrychlejsi-auto-na-svete-zebricek-top-10-rychliku/
https://www.povinne-ruceni.com/clan­ky/nejrychlej­si-auto-na-svete/amp/

Mravenec

Takže jsi odkazovaný článek nečetl. „avšak na skutečnost si musíme počkat na výsledek, protože prozatím vůz této rychlosti nedosáhl. Vůz byl představen roku 2022 a momentálně se čeká na jeho testování.“

Proto je stále zatím všude uváděn Chiron Super Sport. Až bude Koenigsegg Jesko Absolut otestován a rychlost dosažena, bude možná vítězem.