nimecacek

Která válka byla v historii nejkrutější?

Popřípadě i současnosti?

Odpovědi
Drap

Prvně musíš definovat nějaká kritéria krutosti. Jinak nelze odpovědět. Každá válka je krutá. Ať je malá nebo velká, ať současná nebo z minula.
Jak měřit krutost? Je to jen úhel pohledu a záleží z které strany se na to dívám. Jiný bude pohled těch co vítězí a jiný těch poražených.

ten který je

Každá válka postupem dějin byla krutější a krutější. V USA v občanské válce byl použit Getlingův kulomet a objevili se první zákopy.V první sv.válce byl pro vojáky šok,když Němci použili poprvé plynový útok.Druhá sv.válka přinesla atomovou bombu.Bože chraň nás před 3 sv.válkou!

aliendrone

Drap má pravdu. Musíš definovat podrobněji kritéria.

Podle mne jednoznačně vede Timur Lenk (Tamerlán 1336–1405), jeho války byly doslova genocidní a na jím zpustošených územích prakticky nezůstal nikdo naživu. Jeho počínání bylo šokující i na tehdejší vlažné poměry a chápání krutosti. Po svých vojácích vyžadoval, aby mu nosili hlavy nepřátel, ze kterých s oblibou vršil kopce. Např. po dobytí Bagdádu jich postavil na 120 – celkem 80 000 hlav. Na území dobytém Timurem Lenkem jen málokdo zůstal naživu.

Odhaduje se, že v důsledku Timurových válek přišlo o život na 16 000 000 lidí, což překonaly za dlouhých 500 let teprve světové války 20. století, ovšem vedené moderní technologií v průmyslovém měřítku, tudíž srovnáváme nesrovnatelné. Číslo by se přinejmenším zdvojnásobilo nebýt jeho smrti – zemřel během příprav na tažení do Číny, která měla mnohonásobně vyšší hustotu i počet obyvatel, než střední Asie. Známý a velice krutý mongolský dobyvatel Temüdžin (Čingischán) byl v porovnání s Timurem Lenkem úplný beránek.

Klaproth

Hloupá otázka. Neexistují nekruté války.

Kepler

Všechny války jsou kruté, protože jde o život. Mně přichází nejkrutější občanská válka v Rusku, kdy bolševici vraždili milióny vlastích lidí jen proto, aby si upevnili vlastní moc. Je jedno, jaká technologie se zvolí. Ale ani Hitler nechtěl použít tabun – nervový plyn. Dnešní arabští šílenci s tím už dnes problém nemají.

ivzez

Vždycky ta poslední.