Krčálek

2.sv.válka-koncentrační tábory

Který koncentrační tábor byl úplně ze všech nejhorší?

Nejlepší odpověď
bolak

Těžko říct, každopádně když si zadáš frázi „nejhorší koncentrační tábor“ do googlu > http://www.go­ogle.cz/search?cli­ent=opera&rls=cs&q=­%22nejhor%C5%A1%C3­%AD+konceentra%C4%8Dn%C­3%AD+t%C3%A1bor%22&sou­rceid=opera&i­e=utf-8&oe=utf-8&channel=sug­gest#hl=cs&cli­ent=opera&hs=PbS&rl­s=cs&channel=sug­gest&sa=X&psj=1­&ei=QOPrT9GWHc7P4Q­SDjK2WBQ&ved=0CFEQ­vwUoAA&q=%22nej­hor%C5%A1%C3%AD+kon­centra%C4%8Dn%C­3%AD+t%C3%A1bor%22&spe­ll=1&bav=on.2,or­.r_gc.r_pw.,cf­.osb&fp=37a9ff8­ed3ba0aff&biw=1920&b­ih=932

…tak v 90% výsledků ti to vyhodí Osvětim.

co je zajímavý, že na druhým místě ti to pak vyhodí českou republiku, a pak až Dachau :)

Další odpovědi
SajmonModer

Byl to Mathausen.
Vězňové byli vystaveni nelidskému zacházení, byli naháněni do drátů nabitých elektřinou, usmrcováni petrolejovými injekcemi. Likvidace probíhala masově v plynových komorách nebo v pojízdném plynovém autobusu. Nejhorší ovšem bylo psychické týrání a těžká fyzická práce, hlavně v kamenolomu, kde po „schodech smrti“, 186 strmých schodech vytesaných do žuly, vězňové v kolonách vynášeli na zádech několikrát za den bez odpočinku za neustálého bití a střelby mohutné kvádry žuly. Nechvalně proslulé byly sadistické vraždy, tzv. „parašutistické skoky“, kdy si nahoře na plošině SSmani vybírali oběti, které shazovali dolů ze skály do jezírka.

Zdroj: http://www.ho­locaust.cz/cz2/his­tory/camps/mau­thausen

mosoj

ˇžádné těžko říct. Nejkrutější byly ty vyhlazovací. Kruté podmínky a výsledek jistý !!!

http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Vyh­lazovac%C3%AD_t%­C3%A1bory_nacis­tick%C3%A9ho_N%­C4%9Bmecka