Neonka

Která rostlina v přírodě u nás vykvétá po zimě jako první ?

Nejlepší odpověď
hanulka11

u mě sněženka ,ale jsou to čemeřice ty kvetou pod sněhem

Další odpovědi
venkovan

Vrby a některé nepůvodní dřeviny jako jsou pravé jasmíny, některé zimolezy, vilíny apod. Nevím jestli dřív než sněženky a čemeřice nevykvete kandík psí zub. někde letos už kvetl myslím orsej (jen podle popisu neznalce) a nebo to byl křivatec český.

michael69

Rozhodně klasické sněženky,talovíny či dříny.Také lísky jsou velice časné.