Vašek123

Která místa sehrála v minulosti významnou úlohu pro vznik sídel?

Odpovědi
Kelt

Nejstarší civilizace vznikají u řek – v Egyptě Nil, v Iránu – tehdy Mezopotámie u soutoku Eufratu a Tigridu (Tigris), v Číně u Chuang che, v Indii u řeky Gangy. To že se další centra nenašla, respektive nenašlo se zatím nic u ostatních řek, neznamená, že tam nemohly vznikat civilizace. Řeka plnila úkoly dopravní, tvořila hranice a zdroj vody. Později s rozvojem dopravy, vznik kola se centra přesouvala na jiná místa.

Drap

Všechna místa která měla vhodnou polohu a zdroj vody

Hamon

Ta, kde jsou nebo byla sídla.

magorvkleci

s tou vhodnou polohou a zdrojem vody je zábavný, že zrovna Göbekli Tepe a Nevalı Cori jsou na tom s obojím zrovna dost bledě :)

Hamon

Dnes. Ale jseš si jistý, že to platilo i tenkrát?