bolak

Která kniha vás v životě nejvíc ovlivnila?

Jestli nějaká taková je..

Nejlepší odpověď
briketka10

Když mi bylo asi 10let četla jsem s velkou
hrůzou tuto knihu. Nakonec jsem brečela.
Strašidlo cantervillské
https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Stra%C5%A1i­dlo_cantervillsk%C3%A9#D­.C4.9Bj
V dospělosti od tohoto spisovatele Alexandre Dumas staršího
a téměř všechny jeho romány jsem přečetla při cestách vlakem
do Prahy na studia.
https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Alexandre_Du­mas_star%C5%A1%C3%AD#D­.C3.ADlo
Nyní už nečtu, ale v poslední době jsem četla jen tu knihu
o Historii trestu smrti
http://knihy.ab­z.cz/prodej/his­torie-trestu-smrti-dejiny-a-techniky-hrdelniho-trestu-od-pocatku-po-soucasnost
Další knihu, kterou mám ráda a jen se do ní občas dívám,
protože některá rčení z ní jsou, tak pravdivá až běhá mráz
po zádech. A tou je:
https://www.bux­.cz/svetova-klasika/kruta-kniha-aforismu-s-lehkymi-uvahami-o-tezkem-zivote-1
.............­.......
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/muzete-rict-ze-nejaka-kniha-ovlivnila-vas-zivot

Další odpovědi
Nuk nuk

Bible.

Falcon124

Jak nad tím přemýšlím,nemohu si jednu jedinou vybavit. Myslím že mě ovlivnila každá kniha, kterou četl. Možná to byly pohádky B. Němcové, díky kterým jsem získal nadšení ke čtení a bez nich bych pravděpodobně další knížky které mě ovlivnily nečetl.

Nerevarin

  1. Dobrodružství Huckleberryho Finna od Marka Twaina. V knize mě fascinovala ta touha po svobodě a dobrodružství.
  2. Hoši od Bobří řeky od J. Foglara. Romantika táboření a přírody je prostě nadčasová.
  3. Hobit aneb cesta tam a zase zpátky od J.R.R Tolkiena. Tato kniha mě přivedla do kouzelného světa fantasy žánru.
  4. Na cestě od Jacka Kerouaca. V nějakých sedmnácti letech jsem to hrozně obdivoval a měl to za vzor. Ale to už je dávno a dnes už mám na takové věci jiné názory.
  5. Paměti starého chlapáka od Charlese Bukowského. Těžko to popisovat. Jeho knihy jsou ujeté, ale zároveň svižné, zábavné a syrové.

Rokio

Bohatý táta, chudý táta.

dubraro

Je mnoho knih, které mne ovlivnily, ale nevybavuji si žádnou, o které by se dalo říct, že „nejvíc“.
Bible to určitě nebyla. Jednak jsem se k ní dostal až v dospělém věku, jednak je to tak komplexní dílo, že pouhým čtením, bez zasvěceného výkladu, člověku prakticky nic nepřinese.

Mc Merkurion

… vojenská knížka … stála mě dva roky života …

luckykubrt

Kniha, která mně nejvíce ovlivňuje je Bible, svaté Písmo. Je v ní skryt návod na šťastný a dokonalý věčný život. Je ale smutné, že spousta lidí jí nevěří a mají ji za pomatené historky obyčejných lidí. Přitom právě ti obyčejní lidé mají pro Boha Jehovu velký význam. 🙂

anonym

VVK – výherní vkladní knížka.

anonym

Žádná.

zjentek

…a já vyrůstal neovlivněn.

anonym

Odpovědi.cz: Sebrané spisy

Tarzan

Michael Morris Co nesmíte vědět.

dědapetr

Kniha Slabikář.

Miloslav

BIBLE kralická, křesťanská.

tobby

Modrá knížka. Jinak Saturnin.

JosefLeo

Bible, nové základy experimentální psychologie, kultura rozumu a vůle, proroctví Sibyly královny ze Sáby o XX. století. No bylo toho hodně, ale tyhle byly asi nejpodstatnější a nebyly v tomto pořadí.

anonym

Bible