Avatar uživatele
la la la

Která kniha, internetová stránka či práce dokazuje, že Země není placatá?

Vím, že Země není placatá, ale potřebuji to nějak potvrdit. Já možná nejsem blbá, zato můj fyzikář…
Tento dotaz jsem již jednou zveřejnila, ale někteří ho pochopili tak, že já sama jsem hloupá a potřebuji ponížit obyčejné lidi.

Zajímavá 0 před 2311 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
Mc Merkurion

… neopakuj dotaz, stačí doplnit v otázce či diskuzi, toto se bere jako porušení pravidel a dotaz ti může být smazán … jestliže nejsi blbá, určitě jsi si přečetla pravidla této stránky …
… a ne, že ho někteří nepochopili, ty jsi špatně položila a formulovala otázku …
… fyzikář po tobě chce důkaz kulatosti země >>> opět porušení pravidel, jedná se o domácí úkol …

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
luckykubrt

A ty odpovědi v předchozí otázce by fyzikářovi nepomohli ? :D :D :D

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Kepler

Odpověděl bych: co je zřejmé, nepotřebuje důkazu. Stejně jako nepotřebuje důkazu, že existují lidé chápaví, nebo nechápaví. Taky neexistuje jediný důkaz, že Země placatá JE. Třeba fyzikář jen zkouší tvou inteligenci?

Upravil/a: Kepler

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

www.nasa.gov 🙂 oni se totiž už dávno do vesmíru dostali a Zemi, stejně jako všechny ostatní planety naší sluneční soustavy velmi podrobně nafotilil a zmapovali z planetárních oběžných drah. Zemi mohou za placatou považovat skutečně jen lidé buď pod vlivem drog nebo ti, kteří i témata výuky z 1. stupně základní školy považovali za příliš složitá a nepochopitelná.

Upravil/a: anonym

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Mjtnlvr

Nyní mám rozečtenou velmi zajímavou knihu s názvem „Stručná historie času“ od Stephena Hawkinga a ač se to nejspíše může zdát, není jen o čase. Na jedné z několika prvních stran bylo zakřivení země dokázáno například tak, že když pozorujeme plachetnici vyplouvající „zpoza horizontu“ nejprve uvidíme její horní část plachty a trup lodi až nakonec. Tím je jasné, že loď musela překonat nějaké prostorové zakřivení-musela se přehoupnout přes nějakou hranu.

Nebo také když se v noci podíváte na měsíc, uvidíte kruhový stín země. Kdyby byla plochým diskem, stín by byl spíše protažený, až eliptický.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
la la la

Omlouvám se, na diskuzi jsem zapomněla. Nejedná se o domácí úkol, snažím se pouze nějak „přemluvit“ svého profesora.

před 2311 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Mc Merkurion

… no, je otázka, proč se ho snažíš přemluvit, jestliže má ale takový názor, nemluv o něm jako o profesorovi, ani jako o učiteli, ten by ve školství neměl vůbec být !!!

před 2311 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
luckykubrt

Tvůj profesor je muslim ? Tak to je marná snaha. ☹

před 2311 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek