Koupila jsem Bzenecky ocet a je ochuceny estragonem,což jsem si nevšimla.

Da se použit na nakladani okurek do nalevu? Nemate zkušenost jestli pak ty okurky nemaji divnou chut?

Nejlepší odpověď
hanulka11

Okurky budou mít jinou chuť než jste zvyklá, budou mírně nahořklé ,ale někomu ta chuť připadá delikátní, protože estragon je opravdu dobré koření a pokud máte jen 1 láhev -zkuste to . Jinak si ho ponechte na drobné potřeby do salátů a nebo k výrobě nápojů

Skvěle estragonový ocet chutná s jakýmkoli zeleným, listovým nebo rajčatovým salátem. Lze jím dochutit polévku nebo omáčku k masu, a to těsně před podáváním pokrmu.
Ocet obecně má chladivé účinky. V minulosti si jej lidé ředili vodou a pili jako osvěžující nápoj s desinfekčními účinky. Některé prameny jej uvádějí jako pomocníka při spalování tuků.
V horkých letních dnech můžete vyzkoušet tento chladivý nápoj:

Osvěžující nápoj s chutí estragonu
Ingredience

½ l vody
1 lžička estragonového octa
¼ lžičky jedlé sody
3 lžičky hroznového cukru
1 lžička rozemnutých lístků estragonu

Vše smícháme v půllitrové nádobě a popíjíme chlazené. Nápoj obsahuje díky octu i nějaké promile alkoholu, při pití na lačno to slabší konstituci může zamotat hlavu:-).

Další odpovědi
Drap

Chuť je po použití mírně odlišná od původní chuti.Myslím že to neni na závadu.

žolik

Dá používá se do nálevu do okurek,čalamád,hub,vše­ho.

Zdroj: žolík