panenka

Koupě pracovního auta

Dobrý večer chtěla bych se zeptat dnes se manžel s kámošem byli podívat na auto do práce zkoušeli to nastartovat chytlo jim tom a hned zdechlo můžete mi prosím poradit co tomu autu může být? jedná se o Renault 19 1,7 Benzin 1990 a ještě bych se chtěla zeptat jestli se dá z nabouraného Renaultu ten samý typ vydělat motor a vyměnit na tom autě co nestartuje a jestli nebudou problémy na dopravním inspektorátě ohledně výměny motoru a jestli to pude skrz likvidační listinu na vrakovišti. A dá se prosím na policii náhlásit změna barvy auta děkuji mockrát

Nejlepší odpověď
Miroslavst

Změna barvy myslím za 10,–Kč poplatek.
Motor se již neeviduje, tudíž se nemusí přepisovat. Na STK musí být stejný typ.
Vyměnit lze a pokud je stejný, tak není problém
Co chceš likvidovat? Auto bez motoru? Ano jde, ikdyž se to ze zákona nesmí, ale normálně to funguje.
Proč nejede? Příčin může být mnoho.
Benzín, karburátor, svíčky, filtr, prostě mnoho důvodů.

Další odpovědi
cukrar

důležité je co je uvedeno v techničáku. Pokud tam je uvedeno číslo motoru (postaru) musíte po výměně motoru na evidenčku, aby zkontrolovali, zdali jste tam nedala motor z letadla. Nově se eviduje jen typ motoru. Na policii se již nic nehlásí, vše je na evidenci motoru. Poplatek je" e) Zápis změny do technického průkazu vozidla a do registru vozidel 50 Kč za každou změnu" viz sekce správní poplatky.
Doporučuji sednout k internetu, a na adrese http://www.registr-vozidel.cz/registr-vozidel
vyberete Váš region, tam se zeptáte a oni Vám sdělí patřičný postup. Jelikož je každý úřad ze zánona právní subjekt, postupuje každý jinak ale vždy podle zákona.
To co lehce udělají v Jaroměři, to v Liberci maximálně zkomplikují.
Něco o tom vím.

Zdroj: ICQ 55180641